Hotel Orbilux

На подножјето на Пирин, во туристичкиот дел на Банско на само 600м од гондолата

Банско
img

Соби

Сезона 1 01.12-20.12 / 11.03- 31.03 Сезона 2 21.12.23-27.12.23 и 04.01-10.03.24 Сезона 3 28.12.23-03.01.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
70€ / 84€ 88€/ 102€ -- / 140€

Сезона 1 01.12-20.12 / 11.03- 31.03 Сезона 2 21.12.23-27.12.23 и 04.01-10.03.24 Сезона 3 28.12.23-03.01.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
63 €/ 70€ 77€/ 84€ -- / 120€

Сезона 1 01.12-20.12 / 11.03- 31.03 Сезона 2 21.12.23-27.12.23 и 04.01-10.03.24 Сезона 3 28.12.23-03.01.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
82€ / 96€ 106€/ 102€ -- / 154€

Сезона 1 01.12-20.12 / 11.03- 31.03 Сезона 2 21.12.23-27.12.23 и 04.01-10.03.24 Сезона 3 28.12.23-03.01.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
136€/ 164€ 168€/ 196€ -- / 300€

Опис

Во цената е вклучено:

  • туристичка такса
  • сместување на база појадок/појадок и вечера за студио/апартман
  • бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, парна бања
  • ски гардероба
  • транспорт до ски лифтот и обратно


*Цените се во евра за студио/апартман, на ден (плаќање во денарска противвредност)

*Aпартманите со 2 спални се само на најава-потврдување


Mаксимум сместување:

Студио - 2 возрасни ( 2 + 1 )

Еднокреветно студио - ( 1 + 0 )

Апартман со 1 спална - 2 возрасни ( 2 + 2 )

Апартман со 2 спална - 4 возрасни ( 4 + 2 )


Доплати:

Деца до 4.99 г. - бесплатно

Деца над 13+ години плаќаат цена за возрасен.

Новогодишна вечера (задолжителна):

  • Возрасен - 85 еур
  • Дете 5-12.99 г. - 43 еур
  • Дете 13 -17.99 г. – 60 еур


Минимум престој:

С1 – 5 ноќи

С3- 7 ноќи


Рокови за откажувања:

С1 - 5 дена

С2 - 14 дена

С3 – 30 дена


Санкции:

При незапазување на роковите за откажување се наплаќа за 30% за С1 и С2, за сезона С3 се плаќа 50% и No show – се плаќа 100%


Локација

Цена

63.00 €

Детали

Хотелот се наоѓа во подножјето на величествената планина Пирин, во туристичкиот дел на Банско и на 600 метри од првата станица на гондола лифтот. Изграден е во стилот на ренесансата, типичен за Банско. Нуди внатрешен загреан базен, ресторан со зимска градина, модерен фитнес центар и масажи. Ресторанот на хотелот служи традиционална бугарска кујна, сезонски јадења и детско мени. Децата исто така можат да се забавуваат во собата за игри. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро