Hotel Yanakiev

Опкружен со шума, се наоѓа на 2км од ски-стазите

Боровец
img

Соби

01.12 - 21.12.2022 ПП 22.12- 29.12.2022 08.01 - 10.02.2023 18.02-05.03.2023 ПП 30.12.2022 - 01.01.2023 ПП 02.01 - 07.01.2023 11.02 - 17.02.2023 ПП 06.03.2023 - 31.03.2023 ПП
61.00 € 98.00 € 142.00 € 119.00 € 79.00 €

01.12 - 21.12.2022 ПП 22.12- 29.12.2022 08.01 - 10.02.2023 18.02-05.03.2023 ПП 30.12.2022 - 01.01.2023 ПП 02.01 - 07.01.2023 11.02 - 17.02.2023 ПП 06.03.2023 - 31.03.2023 ПП
158.00 € 256.00 € 380.00 € 295.00 € 235.00 €

01.12 - 21.12.2022 ПП 22.12- 29.12.2022 08.01 - 10.02.2023 18.02-05.03.2023 ПП 30.12.2022 - 01.01.2023 ПП 02.01 - 07.01.2023 11.02 - 17.02.2023 ПП 06.03.2023 - 31.03.2023 ПП
97.00 € 157.00 € 226.00 € 190.00 € 126.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок и вечера

Бесплатно користење на базенот

Сауна, парна бања и лакониум, се вклучени за возрасни (14 години и постари) секој ден за употреба од 16 часот до 19 часот.

Бесплатен паркинг на отворено Wi-Fi

Туристичка такса


Минимум престој 4 ноќевања за цел период!


Максимум сместување:

Двокреветна соба – 2 + 1 лице 

Еднокреветна соба – 1 лице

Апартман – 2 + 2 лица 


Доплати: 

Соба со Slope View – 4 еур за лице на редовно легло од ден 

*Собите со поглед на падините се достапни на барање. Истите не се нудат како еднокреветна соба. 

Божиќна вечера (на 25.12.2022) – 69 еур за возрасен и 33 еур за дете од 6 – 11.99 г. 

Новогодишна вечера / задолжителна / - 120 еур за возрасни и 60 еур за дете од 6 – 11.99 г. 


Доплати: 

НП цени = соодветната ПП цена “-“ (минус) 10,00 по лице. Резервациите на НП се прават на основа на барање

Двокреветна соба:

Деца до 1.99 г. – бесплатно

Деца од 2 – 5.99 г. на дополнително легло во двокреветна соба со 2 возрасни – бесплатно на НП и ПП

Деца од 6 – 12.99 г. на дополнително легло во двокреветна соба со 2 возрасни:

-    13 еур од ден на НП

-    18 еур од ден на ПП 

Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст


Апартман: 

Деца до 1.99 г. – бесплатно

Деца од 2 – 5.99 г. на 1 или 2 дополнително легло во Апартман со 2 возрасни – бесплатно на НП и ПП 

Деца од 6 – 12.99 г. на 1 или 2 дополнително легло во Апартман со 2 возрасни:

-    5 еур од ден за НП

-    10 еур од ден на ПП

Возрасен на дополнително легло во Апартман: 

-    10 еур од ден за НП

-    20 еур од ден за ПП 


ОТКАЖУВАЊА:


Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 21.12.2022

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

22.12.2022 - 29.12.2022 и 08.01.2023 - 10.02.2023 и 18.02.2023 - 05.03.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

30.12.2022 - 01.01.2023  

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

02.01.2023 - 07.01.2023 and 11.02.2023 - 17.02.2023 and 06.03.2023 - 31.03.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

61.00 €

Детали

Клуб хотелот „Јанакиев“ со четири ѕвезди е еден од најудобните хотели во планинското одморалиште Боровец и се наоѓа токму на скијачката патека. Неговото уникатно место, токму на скијачката патека и околната шума полна со стари смреки и елки прави да чувствувате неверојатна комбинација на спокојство и убавина токму во срцето на одморалиштето. Хотелот нуди скијачки услуги во текот на зимската сезона. За релаксација на гостите нуди голем СПА центар. Има пијано-бар каде во вечерните часови ќе уживате во музика во живо изведена од познати музичари и пејачи.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро