Hotel MPM Merryan

Хотелот кој импресионира со уникатна архитектура

Пампорово
img

Соби

30.12.2022 - 06.01.2023 23.12 - 29.12.2022 / 07.01 - 13.01.2023 / 11.02 - 18.02.2023 / 14.04 - 18.04.2023 01.12 - 22.12.2022 / 14.01 - 10.02.2023 / 19.02 - 13.04.2023
81.00 € 52.00 € 48.50 €

30.12.2022 - 06.01.2023 23.12 - 29.12.2022 / 07.01 - 13.01.2023 / 11.02 - 18.02.2023 / 14.04 - 18.04.2023 01.12 - 22.12.2022 / 14.01 - 10.02.2023 / 19.02 - 13.04.2023
131.00 € 83.00 € 75.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 23.12 - 29.12.2022 / 07.01 - 13.01.2023 / 11.02 - 18.02.2023 / 14.04 - 18.04.2023 01.12 - 22.12.2022 / 14.01 - 10.02.2023 / 19.02 - 13.04.2023
93.00 € 64.00 € 61.00 €

Опис

Минимум престој: 5 ноќевања за првиот термин / 3 ноќевања за останатите


Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање со појадок и вечера - шведска маса за салати, предјадења и десерти и избор за главно јадење
  • Бесплатно користење на сауна, парна бања, џакузи, теретана
  • Wi-Fi на рецепција и во лобито
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Хотелсксо осигурување, хотелска такса и 9% VAT

Максимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба – 2 + 1 лице

Апартман – 2 + 2 лица


Додатоци:

Новогодишна вечера / задолжителна / 84.00 еур за возрасен и 42.00 еур за дете (2 – 11.99 г.)

Shuttle до скијачките патеки:

 - 2.00 еур за лице за краток престој

 - 10.00 еур за лице за престој од 6 ноќевања

 - 1.50 еур за лице за секој нареден euro за лице за секој нареден ден над 6 ноќевања

Попусти:

Дете до 1.99 г. - бесплатно

Дете од 2 - 11.99 г. на дополнително легло во соба или апартман – 16.00 еур за ден

Дете од 2 - 11.99 г. на редовно легло во Двокреветна соба – 20% попуст од редовната цена

Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Extras:

7=6; 10=9; 11=10; 14=12 важи за пристигнувања до 23.12.2022 и пристигнувања од 13.01.2023 - 17.01.2023 и од 10.03.2023 до крајот на сезоната

ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 на пред пристигање за период

30.12.2022 - 06.01.2023

По овој период се наплаќа 100%

Не се наплаќа за откажување 17 на пред пристигање за период:

23.12.2022 - 29.12.2022 and 07.01.2023 - 13.01.2023 and 11.02.2023 - 18.02.2023 and 14.04.2023 - 18.04.2023

По овој период се наплаќа 100%

Не се наплаќа за откажување 9 на пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 and 14.01.2023 - 10.02.2023 and 19.02.2023 - 13.04.2023

По овој период се наплаќа 1 ноќевање

No show 100 % penalty

Локација

Цена

48.50 €

Детали

Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово и импресионира со својата уникатна архитектура. Располага со простор за релаксација со парна соба, топла када и сауна со стаклен ѕид со поглед на борова шума. Има ресторан и нуди соби со бесплатен WiFi пристап. Сите соби се модерно опремени со што овозможуваат на гостите да уживаат во нивниот престој. icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро