Hotel Radinas Way

Хотел со 4 ѕвезди, лоциран во шумата на планините Рила

Боровец
img

Соби

01.12.2022 - 22.12.2022 05.03.2023 - 31.03.2023 23.12.2022 - 28.12.2022 29.12.2022 - 02.01.2023 03.01.2023 - 18.02.2023 19.02.2023 - 04.03.2023
НП / ПП ПП ПП ПП ПП
40,50 € / 45,50 € 65,00 € 91,00 € 66,00 € 57,00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 05.03.2023 - 31.03.2023 23.12.2022 - 28.12.2022 29.12.2022 - 02.01.2023 03.01.2023 - 18.02.2023 19.02.2023 - 04.03.2023
НП / ПП ПП ПП ПП ПП
68,00 € / 73,00 € 102,00 € 146,00 € 105,00 € 90,50 €

01.12.2022 - 22.12.2022 05.03.2023 - 31.03.2023 23.12.2022 - 28.12.2022 29.12.2022 - 02.01.2023 03.01.2023 - 18.02.2023 19.02.2023 - 04.03.2023
НП / ПП ПП ПП ПП ПП
47,00 € / 52,00 € 71,00 € 97,00 € 73,00 € 62,00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 05.03.2023 - 31.03.2023 23.12.2022 - 28.12.2022 29.12.2022 - 02.01.2023 03.01.2023 - 18.02.2023 19.02.2023 - 04.03.2023
НП / ПП ПП ПП ПП ПП
53,00 € / 58,00 € 77,00 € 102,00 € 79,00 € 68,00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 05.03.2023 - 31.03.2023 23.12.2022 - 28.12.2022 29.12.2022 - 02.01.2023 03.01.2023 - 18.02.2023 19.02.2023 - 04.03.2023
НП / ПП ПП ПП ПП ПП
60,00 € / 65,00 € 102,50 € 105,00 € 84,50 € 74,50 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице со појадок / полупансион

Бесплатно користење на базен, SPA центар – Џакузи, сауна, парна бања, место за релаксација, фитнес

Wi-Fi

Трансфер до скијачките патеки закажан на рецепција од 18.12.2022 – 31.03.2023

Туристичка такса 


Минимум сместување: 

Еднокреветна соба – 1 лице 

Двокреветна соба – 2 + 1 лице 

Семејна соба – 2 + 2 лица (2 посебни редовни легла и 2 дополнителни легла или две посебни редовни легла и продолжен аголен софа кревет)

Еднособен апартман 2 + 2 лица 

Доплати:

Новогодишна вечера / задолжителна / - 90 еур за возрасен и 45 еур за дете до 11.99 г.


Попусти :

Деца до 1.99 г. – бесплатно 

Прво дете од 2 – 11.99 г. сместено на дополнително легло со 2 лица возрасни – бесплатно 

Второ дете 2 – 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни лица – 50% попуст

Дете од 2 – 11.99 г. на редовно легло – 20% попуст; само за период од 29.12.2022 – 02.01.2023 – нема попуст


Extras:

7=6, 10=9, 14=12 важи за престој во период 01.12.2022 - 22.12.2022 и 19.02.2023 - 31.03.2023


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 – 22.12.2022 и 05.03.2023 – 31.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 21 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 – 28.12.2022 

По овој период се наплаќа 100% 


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

29.12.2022 – 02.01.2023 

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 18.02.2023 и 19.02.2023 - 04.03.2023


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

40.50 €

Детали

Хотел со четири ѕвезди, лоциран во планинското одморалиште Боровец, на северната страна на планината Рила - Западна Бугарија. Прекрасен, со многу големи и удобни соби. Шумата е буквално пред вас. Воздухот е многу чист и навистина е тивко и мирно. Љубезен и достапен персонал, богата кујна и убава храна.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро