Xenios Port Marina

На јужниот крај на полуостровот Касандра

Грција
img

Соби

28.04 – 22.05 / 21.09 - 18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 - 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
63.00 € 68.00 € 95.00 € 122.00 € 132.00 € 90.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 - 18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 - 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
37.00 € 40.00 € 55.00 € 70.00 € 76.00 € 53.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 - 18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 - 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
38.00 € 41.00 € 57.00 € 71.00 € 77.00 € 55.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 - 18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 - 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
49.00 € 52.00 € 73.00 € 87.00 € 93.00 € 69.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 - 18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 - 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
52.00 € 55.00 € 77.00 € 89.00 € 97.00 € 72.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 - 18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 - 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
41.00 € 43.00 € 63.00 € 76.00 € 82.00 € 57.00 €

28.04 – 22.05 / 21.09 - 18.10 23.05 – 18.06 19.06 – 09.07 10 – 23.07 / 17 - 30.08 24.07 – 16.08 31.08 – 20.09
44.00 € 48.00 € 66.00 € 79.00 € 87.00 € 62.00 €

Опис

*Цените се изразени во еур, за лице на база ноќевање со полупансион.

*Доплата за all inclusive, за возрасен 18 еур, за дете (4-14 г.) доплата 11 еур.

*Трето и четврто лице плаќа 40% од цената за возрасен.

*Прво дете (4-14 г.) плаќа 10% од цената за возрасен.

*Второ дете (4-14 г.) плаќа 25% од цената за возрасен.


Early Booking Offer 15%

За сите типови на соби за резервации направени во период од 01.01.2023 - 31.01.2023 и платени 50% од сумата до 05.02.2023, за престој од 28.04.2023 до 31.10.2023.


Early Booking Offer 10%

За сите типови на соби за резервации направени во период од 01.02.2023 - 28.02.2023 и платени 50% од сумата до 05.03.2023, за престој од 28.04.2023 до 31.10.2023.


Забелешка:

HB е категоризирана како HB+ и вклучува: појадок и вечера на шведска маса; безалкохолни пијалоци, вода, кафе за време на вечерата, како и бесплатни лежалки и чадор на базен.


ОТКАЖУВАЊА:

Откажување од 8-21 дена пред пријавувањето, се наплатува 50% од вкупната сума.

Откажување од 1-7 дена пред пријавувањето, се наплатува 75% од вкупната сума.

No show се наплатува 75%.

Предвремено поаѓање (Early departure) се наплатува 75%.

Локација

Цена

37.00 €

Детали

Хотелот се наоѓа на само 3 км од градот Пефкохори и 6 км од селото Паљури, на јужниот крај на полуостровот Касандра. Од плажа е оддалечено 700 м. Хотелот располага со олимписки базен, со лежалки и чадори, бар и ресторан. Сите соби имаат купатило (фен), сателитска ТВ, телефон, клима уред, кујна, мал фрижидер и балкон со поглед на море/базен или градина.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро