Hotel Casa Karina

Вашиот „all-inclusive“ хотел со 4 ѕвезди

Банско
img

Соби

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
56.00 € 63.00 € 82.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
58.00 € 65.00 € 84.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
65.00 € 73.00 € 92.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
61.00 € 68.00 € 87.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
61.00 € 68.00 € 87.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
78.00 € 124.00 € 162.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
48.00 € 53.00 € 68.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
36.00 € 41.00 € 51.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
39.00 € 42.00 € 55.00 €

"01.12 - 21.12.2023 10.03 - 31.03.2024 ПП" "22.12 - 26.12.2023 04.01 - 09.03.2024 ПП" 27.12.2023 - 03.01.2024 ПП
3 ноќевања 3 ноќевања 5 ноќевања

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице на база полупансион (појадок и вечера)

Бесплатно користење на внатрешен базен со вода 28-30 C°, фитнес, сауна, парна бања

Wi-Fi

Детско катче со анимација

Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Двокреветна соба - 2 + 2 деца до 11.99 г. или 2+1 лица

Студио - 2 + 1 дете до 3.99 г.

Студио Lux - 2 возрасни + 2 деца до 11.99 г. или 2+1 лица

Апартман со 1 спална - 2 возрасни + 2 деца до 11.99 г. или 2+1 лице

Апартман со 2 спални - 4 возрасни + 2 деца до 11.99 г. или 4+1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера /задолжителна/ 150 еур за возрасен и 70 еур за дете 5.99 г. до 11.99 г.

Подземен паркинг - 8.00 еур за 24h; огтраничени места, плаќање во хотел

Baby cot - 2.60 еур за ноќ - плаќање во хотел

Бањарки - 2.60 еур за престој со депозит 15.40 еур, плаќање во хотел


Попуст:

Деца до 3.99 г. на дополнително легло - бесплатно


Eкстра:

7=6, 9=8, 11=10, 14=12 НЕ ВАЖИ за период 27.12.2023 - 03.01.2024


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 21.12.2023 и 10.03.2024 - 31.03.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

22.12.2023 - 26.12.2023 и 04.01.2024 - 09.03.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

27.12.2023 - 03.01.2024.

По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

56.00 €

Детали

Хотелскиот комплекс се наоѓа во подножјето на прекрасната планина Пирин, на само 100 м од главната станица на гондола-лифтот во Банско. Каса Карина има на располагање: 24-часовна рецепција, Лоби бар - простран, модерен и стилски опремен, Луксузен ресторан кој нуди разновидна кујна и одбрани пијалоци, СПА центар - достапен за сите гости со голем загреан внатрешен базен, кој открива неверојатен поглед кон планината Пирин, сауна, парна бања, амам, фитнес, солариум и широк спектар на масажи, а на најмладите гости им нуди многу можности за игри, забава и нови пријателства.


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро