Манастири Лелиќ и Ќелије

Посета на манастир Лелиќ и Ќелије

Србија
Времетраење

2 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

30 особи

img

Опис

Цена на аранжманот: 2.480 мкд


Во цената е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Придружник за време на патувањето

Во цената не е вклучено:

  • Ноќевање и појадок во манастир Лелиќ (10 еур)
  • Превоз од манастир Лелиќ до манастир Ќелије со локален превоз.
  • Патничко осигурување

 

За реализација на патувањето потребно е минимум од 30 патника.

За ова патување важат општите услови за патување на туристичката агенција АРБОТРАВЕЛ.


НАПОМЕНА ЗА РАСПОРЕД ЗА СЕДИШТЕ ВО АВТОБУС

Со потпишување на договорот за патување, патнкиот го прифаќа местото в о автобус кое ќе му го додели агенцијата, земајќи го во предвид најпрво периодот на уплата, а исклучоци се прават за повозрасни патници и мали деца. Можност за избор на место во автобусот со доплата на 20 евра при уплата на аранжманот.

Агенда

1 Ден

Состанок на групата на Дрводекор и заминување кон Србија во 21:30 часот. Ноќно возење со кратки попатни паузи за царински формалности и освежување.

2 Ден

Во утринските часови пристигнување во манастирот Лелиќ рано наутро. Присуство на Светата Литургија. По Литургијата појадок во манастирскиот конак. Разглед на манастирот, музејот посветен на светиот владика Николај Охридски и Жички, како и околината во село Лелиќ. Сместување и ноќевање во конаците на манастирот. 

3 Ден

Рано наутро посета на манастир Ќелије и поклонение на моштите на светиот Јустин Поповиќ. По разгледот на манастирот, поаѓање кон Ваљево и посета на црквата посветена на Св.Нектариј Егински. По посетата, тргнување кон Скопје. Попатни паузи за освежување и царински формалности. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Детали

Датум на поаѓање

17 September, 2021

Датум на враќање

19 September, 2021

Информации

Манастирот Лелиќ се наоѓа во истоименото село, на територијата на градот Ваљево, оддалечен 11 километри од градот.


Цена

40.00 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро