УРАНОПОЛИС

КРСТАРЕЊЕ АТОС

Грција
Времетраење

0 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

45 особи

img
img
img
img
img
img

Опис

Во цената е вклучено:

  • - Цената вклучува превоз со туристички автобус ;
  • - Пратител од Агенцијата за време на патувањето;


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- 15 еур. Карта за брод околу манастирите ;

- патничко осигурување;

- Други лични трошоци;

За реализација на ова патување потребно е минимум од 45 патника.

  • ☎️ 3109518; 070570844;072212138


Напомена:

За реализација на ова патување потребен е минимум од 45патници.

Редоследот на седењето во автобусот се прави според датумот на резервацијата.

За резервација на патувањето потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.

Агенцијата го задржува правото за откажување на патувањето најмногу 3 дена пред поаѓање.

НАПОМЕНА ЗА РАСПОРЕД ЗА СЕДИШТЕ ВО АВТОБУС

Со потпишување на договорот за патување, патникот го прифаќа местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата, земајќи го во предвид најпрво периодот на уплата, а исклучоци се прават за повозрасни патници и мали деца. Можност за избор на место во автобусот со доплата на 20 евра при уплата на аранжманот.

Агенда

1 ден


Детали

Датум на поаѓање

29 October, 2023

Датум на враќање

29 October, 2023

Информации


НОВО ПАТУВАЊЕ НОВО ДОЖИВУВАЊЕ СО АРБОТРАВЕЛ ПОСЛЕДНО ЗА ОВАА СЕЗОНА!!!! ВИ ЗАКАЖУВАМЕ НОВО КРСТАРЕЊЕ ПО АТОС И УРАНОПОЛИ УНИКАТНО КРСТАРЕЊЕ ОКОЛУ МАНАСТИРИТЕ НА СВЕТА ГОРА И ПОСЕТА НА МАНАСТИРОТ КАКОВО МЕТОХ НА ХИЛЕНДАР.

ЦЕНА: 1.700 ден.

ДОКОЛКУ ВРЕМЕНСКИТЕ УСЛОВИ ДОЗВОЛАТ ЌЕ БИДАТ ДОНЕСЕНИ И МОШТИ ОД ЕДЕН ОД МАНАСТИРИТЕ НА АТОС.

На полуостровот Атос, на оддалеченост од 120 километри од Солун се наоѓа Уранополи - портата на Света Гора. Уранополи на грчки значи небесен град, град кој ве издигнува до рајот...

На почетокот на оваа наша незаборавна авантура, ќе не пречека кулата на Андроникос, „будниот заштитник“ на градот, изградена во 1344 година од манастирот Ватопед, каде се наоѓа пристаништето, од кое ќе се упатиме на уникатното крстарење околу полуостровот, на оддалеченост од 500 метри од плажата. За време на крстарењето ќе имаме можност да се восхитуваме на недопрената природа и уникатната архитектура на манастирите на Света Гора. А во прекрасните и мирни тиркизни води многу често се појавуваат делфини како пратители на бродот.

ЦЕНА: 1.700 ден.


Цена

27.50 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро