МЕТЕОРА

МЕТЕОРА, ГРЦИЈА

Грција
Времетраење

1 денови

Тип на тура

Group tour

Група

45 особи

img
img
img
img
img
img

Опис

Арботравел повторно организира патување за Метеора

на 22-23/10/2023

Цена на патувањето: 3.970 ден

Цената вклучува:

- Превоз со автобус Скопје- Метеора - Паралија -Скопје

- Сместување во хотел во Паралија ноќевање со појадок.

- Придружник за време на патувањето од Агенцијата

Цената не вклучува:

- патничко осигурување

- туристичка такса се плаќа на рецепција во хотелот

- влез при посета на Манастирите на Метеора ( 3 еур)

- лични трошоци

За реализација на оваа програма потребно е минимум 40 патника, и важат условите за патување на ТА Арботравел.

НАПОМЕНА ЗА РАСПОРЕД ЗА СЕДИШТЕ ВО АВТОБУС

Со потпишување на договорот за патување, патникот го прифаќа местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата, земајќи го во предвид најпрво периодот на уплата, а исклучоци се прават за повозрасни патници и мали деца. Можност за избор на место во автобусот со доплата на 20 евра при уплата на аранжманот.

Агенда

Детали

Датум на поаѓање

22 October, 2023

Датум на враќање

23 October, 2023

Информации

Арботравел повторно организира патување за Метеора

на 22-23/10/2023

Цена на патувањето: 3.970 ден


Цена

65.00 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро