Посета на Романија

Букурешт и Јаши, Света Петка

Романија
Времетраење

4 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

35 особи

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

Опис

СВЕТА ПЕТКА - БУКУРЕШТ И ЈАШИ РОМАНИЈА 06-10/03/2024

ПОЧИТУВАНИ, АРБОТРАВЕЛ ПОВТОРНО ОРГАНИЗИРА ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ И ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА СВЕТА ПЕТКА ВО ЈАШИ

РОМАНИЈА ВО НОЕМВРИ Букурешт и Јаши „Градот со над 100 цркви“

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

✔️ 13.640 мкд. (220 еур)

Аранжманот вклучува:

✔️ Превоз со туристички автобус и придружник за време на патувањето

✔️ Едно ноќевање со појадок во хотел 4* во центарот на Букурешт

✔️ Две ноќевања со појадок во хотел 3* во центарот на Јаши

✔️ Организација и водство на патувањето

(Можност за факултативна посета со локален водич на Македонски јазик на

Манастирот Сихастрија и посета и поклонение на гробот на отец Клеопа ,

Посета на манастирот лавра Њамц и поклонение на мошти на повеќе светители )

Во цената на аранжманот не е вклучено:

✔️Патничко осигурување

✔️факултативна посета со локален водич 25 еур. потребно за реализација минимум 30 патника

  • Задолжително плаќање на туристичка такса за целиот престој - 5 евра за лице.

НАПОМЕНА ЗА РАСПОРЕД ЗА СЕДИШТЕ ВО АВТОБУС

Со потпишување на договорот за патување, патникот го прифаќа местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата, земајќи го во предвид најпрво периодот на уплата, а исклучоци се прават за повозрасни патници и мали деца. Можност за избор на место во автобусот со доплата на 20 евра при уплата на аранжманот.

  • За реализација на програмата потребен е минумум од 35 патника
  • Во случај да дојде до промена на монетарниот пазар, промена на цената на горивото или недоволен број на пријавени патници, агенцијата го задржува правото да ја корегира цената и да направи промена во програмата, како и да ја спои турата со друга агенција.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото преку акција или last minute понуда да ги продаде слободните капацитети по друга цена од претходната. Странките кои го уплатиле аранжманот по претходната цена немаат право да побараат надокнада поради промената.
  • Агенцијата го задржува правото за промена на реализација на програмата во зависност од други објективни околности (временски прилики, задржувања на гранични премини од страна на царинските служби, ограничувања врзани за работно време на одредени објекти, застои на автопат).


Агенда

Детали

Датум на поаѓање

6 March, 2024

Датум на враќање

10 March, 2024

Информации

РОМАНИЈА - СВЕТА ПЕТКА Букурешт и Јаши „Градот со над 100 цркви“.


Цена

220.00 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро