Посета на Егина

Св. НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ

Грција
Времетраење

3 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

40 особи

img
img
img
img
img
img

Опис

ПОВТОРНО СО АРБОТРАВЕЛ АТИНА, ЕГИНА И ЕВИЈА ГРЦИЈА

ПОВТОРНО ИМАМЕ БЛАГОСЛОВ ЗА НОЌЕВАЊЕ ВО КОНАЦИТЕ НА СВЕТИ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ И ПОВТОРНО НАТАЛИЈА КОВАЧЕВИЌ СО НАС.

Велат дека здравјето и среќата извираат од душата, а многумина ја лекуваат токму тука, во манастирот на Св Нектариј Егински.

МНОГУ ИСЦЕЛЕНИЈА ВО КАМАРИЗА И СЕКОГАШ ВО ИСУС ПАНТОКРАТОР ВАДЕЊЕ НА МОШТИТЕ НА 179 МОНАСИ ЗА НАШИТЕ ПОКЛОНЕНИЦИ И ПОКЛОНЕНИЕ И ПОКРСТУВАЊЕ СО НИВ ЗА СИТЕ КОИ ИМААТ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ .

ПОСЕТА НА МНОГУ СВЕТИЊИ: ПОСЕТА НА ЦРКВАТА СВ НЕКТАРИЈ И ПОКЛОНЕНИЕ НА ГРОБОТ НА СТАРЕЦ НЕКТАРИЈ ВИТАЛИС ВО КАМАРИЗА, МАНАСТИРОТ ИСУС ПАНТОКРАТОР И ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА 179 МОНАСИ И НА КИВОТОТ НА СВЕТИ НИЛ И СЕКОГАШ ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ИМА ДАР ОД МАНАСТИРИТЕ СВЕТО МАСЛО , ПОСЕТА НА МАНАСТИРОТ НА СВЕТИ ПОРФИРИЈЕ.

ЦРКВАТА СВЕТА ТРОЈЦА ВО ЕГИНА И ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА СВ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ ,ЦРКВАТА СВЕТИ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ , МАНАСТИРОТ СВЕТА ЕКАТЕРИНА И ПОСЕТА И ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА СВ ЈОВАН РУС НА ЕВИЈА И……

ЦЕНА : 7.130 мкд (115 еур)

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

- ПРЕВОЗ СО АВТОБУС

- НОЌЕВАЊЕ ВО КОНАЦИТЕ ВО ЕГИНА

- ТРАЕКТ ДО И ОД ОСТРОВОТ ЕГИНА

- ПРИСТАНИШНА ТАКСА

- ПРИДРУЖНИК ОД АРБОТРАВЕЛ

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- ЛОКАЛЕН ВОДИЧ 10 ЕУР

- НОЌЕВАЊЕ ВО ХОТЕЛ-КОНАЦИ ВО ЕВИЈА 20 ЕУР

- ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ

- ДРУГИ ЛИЧНИ ТРОШОЦИ

ИМА МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ

⁠ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ОВОЈ ПРОГРАМ ПОТРЕБНО Е ДА ИМА 40 ПАТНИКА.
Агенда

Детали

Датум на поаѓање

7 December, 2023

Датум на враќање

10 December, 2023

Информации

ПОВТОРНО СО АРБОТРАВЕЛ АТИНА, ЕГИНА и ЕВИЈА ГРЦИЈА

Велат дека здравјето и среќата извираат од душата, а многумина ја лекуваат токму тука, во манастирот на Св. Нектариј Егински.


Цена

115.00 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро