СОЛУН И СУРОТИ

СОЛУН И СУРОТИ

Грција
Времетраење

0 денови

Тип на тура

Групно патување

Група

35 особи

img
img
img
img
img
img

Опис

НА БАРАЊЕ НА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ПОВТОРНО СО АРБОТРАВЕЛ

ЕДНОДЕВНА ПОСЕТА НА СОЛУН И СУРОТИ - Сабота - 13/01/2024

(црквата Св. Дитриј Мироточив, гробот на старец Пајсије и манастирот на Св. Анастасија Фармаколитрија)

Цена на аранжманот: 1.500 мкд

Во цената е вклучено:

- Превоз со туристички автобус

- Придружник од Агенцијата

Во цената не е вклучено:

- Патничко осигурување;

- Други лични трошоци;

За реализација на аранжманот потребно е да има минимум 40 патника.

Доколку нема доволен број на пријавени агенцијата може да предложи корекција на цената или 3 дена пред реализација на истиот да го откаже аранжманот.

За дополнителни информаци ве очекуваме на

02/3109-518; 072212138;

070/570-844

Во цената е вклучено:

  • Превоз на дадената релација со високотуристички автобус
  • Организација и водство на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

  • Лични трошоци


НАПОМЕНА ЗА РАСПОРЕД ЗА СЕДИШТЕ ВО АВТОБУС

Со потпишување на договорот за патување, патникот го прифаќа местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата, земајќи го во предвид најпрво периодот на уплата, а исклучоци се прават за повозрасни патници и мали деца. Можност за избор на место во автобусот со доплата на 20 евра при уплата на аранжманот.


Напомена:

За реализација на ова патување потребен е минимум од 45 патници.

Патувањето ќе биде реализирано според сите протоколи и со 75% исполнетост на автобусот

Редоследот на седењето во автобусот се прави според датумот на резервацијата.

За резервација на патувањето потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.

Агенцијата го задржува правото за откажување на патувањето најмногу 3 дена пред поаѓање.

Агенда

Детали

Датум на поаѓање

13 January, 2024

Датум на враќање

13 January, 2024

Информации


Цена

25.00 € / по особа

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро