Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Есен-Зима 2016/2017

lucky
цена/евра34.50€

Apart Hotel Lucky Бугарија

Apart Hotel Lucky  *****  Банско, Бугарија   Вид на сместување 02.12.2016 -22.12.2016 06.03.2017-09.04.2017 НП 23.12.2016 -28.12.2016 04.01.2017-08.01.2017 21.01.2017-17.02.2017     НП 29.12.2016

rway
цена/евра28.00€

Hotel Radinas Way Бугарија

 Hotel Radinas Way  ****  Боровец, Бугарија   Вид на сместување 01.04.2016-30.11.2016    НП 01.04.2016-30.11.2016      ПП за лице во 1/2 соба 28.00€

lucky
цена/евра55.00€

Apart Hotel Lucky Бугарија

Apart Hotel Lucky  *****  Банско, Бугарија   Вид на сместување 14.06.2016- 01.12.2016 НП Студио Lux – /2+1 лица 66.00€ Студио Lux

trinity
цена/евра16.50€

Hotel Trinity Бугарија

Hotel Trinity  ****  Банско, Бугарија   Вид на сместување 01.06.2016 – 30.11.2016 ноќевање НП ПП за лице во 1/2 соба €

rilski
цена/евра25.50€

St. Ivan Rilski Hotel Бугарија

 St. Ivan Rilski Hotel, SPA & Apartments  ****  Банско, Бугарија   Вид на сместување 21.06.2016-01.11.2016   ПП за лице во 1/2 соба

casakarin
цена/евра60.00€

Hotel Murite Club Бугарија

Hotel Murite Club  ****  Банско, Бугарија   Вид на сместување 05.04.2016 -30.11.2016 All Inclusive Пакет за  2 ноќи Пакет за  3 ноќи Пакет

lucky
цена/евра34.50€

Apart Hotel Lucky Бугарија

Apart Hotel Lucky  *****  Банско, Бугарија   Вид на сместување 02.12.2016 -22.12.2016 06.03.2017-09.04.2017 НП 23.12.2016 -28.12.2016 04.01.2017-08.01.2017 21.01.2017-17.02.2017     НП 29.12.2016

premium1
цена/евра93.00€

Premier Luxury Mountain Бугарија

Premier Luxury Mountain Resort *****  Банско , Бугарија Вид на сместување Max кап. возрасни/ деца 02.12-21.12.16          НП 22.12-28.12.16         НП 29.12.16-07.01.17      НП

iglika
цена/евра27.50€

Hotel Iglika Palace Бугарија

Hotel Iglika Palace ****  Боровец , Бугарија Вид на сместување 17.12.2016 – 25.12.2016 ПП 26.12.2016 – 01.01.2017 ПП 02.01.2017 –

f-camkordis
цена/евра27.50€

Hotel Festa Chamkoria Бугарија

Hotel Festa Chamkoria ****  Боровец , Бугарија Вид на сместување 01.12.2016 – 22.12.2016  ПП 23.12.2016 – 29.12.2016     07.01.2017 – 20.01.2017              

ЛЕТО 2016 - ГРЦИЈА

alexthegrea1
цена/евра35.00€

Alexander The Great Халкидики - Касандра Грција

ALEXANDER THE GREAT BEАCH HOTEL **** Криопиги – Касандра, Халкидики STOP SALE! 05/09/2016 – 06/09/2016 12/09/2016 – 17/09/2016     19/09/2016

amonseus 1
цена/евра36.00€

Ammon Zeus Халкидики - Касандра Грција

Ammon Zeus **** Калитеа, Касандра ,Грција Локација: Се наоѓа во предградието на Калитеа, на самиот морски брег. Потполно реновиран 2000 г.

alexpalace3
цена/евра38.50€

Alexandros Palace Hotel & Suites Халкидики - Атос Грција

Alexandros Palace***** Hotel & Suites Уранополи – Атос Комплексот Alexandros Palace***** Hotel & Suites – Уранополи, Халкидики е лоциран на

anthemus1
цена/евра52.00€

Anthemus Sea Beach Халкидики - Ситонија Грција

Anthemus Sea Beach Hotel & Spa ***** Никити – Ситонија, Халкидики Попуст на резервации со CUSTOMER LOYALTY CARD на Арботравел.

calypso3
цена/евра19.00€

Calypso Hotel Халкидики - Касандра Грција

Calypso Hotel ** Ханиоти ,Касандра ,Грција Локација: За оние кои бараат идеално место за одмор и целосен комфор Хотелот Калипсо

Athospalace
цена/евра37.00€

Athos Palace Халкидики - Касандра Грција

Athos Palace **** Калитеа, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Бар, Кафетерија, Црква, Градина, Интернет агол (се наплаќа), Сервис за

Chrousso Village
цена/евра56.00€

Chrousso Village Халкидики - Касандра Грција

Chrousso Village *** Паљури, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Климатизирано, Бар, Бизнис центар, Менувачница, Градина, Услови за хендикепирани лица,

1
цена/евра35.00€

Filoxenia Lux Халкидики - Касандра Грција

FILOXENIA LUX Полихроно ,Касандра ,Грција Апартманите се лоцирани на 200 метри од морето. Сите апартмани имаат комплетно опремена кујна, располагаат

космо1
цена/евра45.00€

Olympic Kosma Hotel & Villas Халкидики - Касандра Грција

Olympic Kosma Hotel and Villas***  Касандра ,Халкидики ,Грција Olympic Kosma Hotel & Villas располага со отворен базен со базен бар и

artium2
цена/евра35.00€

Atrium Pefkohori Халкидики - Касандра Грција

Atrium Pefkohori *** Касандра ,Халкидики , Грција Сместен помеѓу маслинови и борови дрвја, сo поглед кон синото море на Заливот Касандра, во Халкидики,

Naias Hotel
цена/евра25.50€

Naias Beach Hotel & Apartments Халкидики - Касандра Грција

Naias Beach Hotel & Apartments *** Ханиоти, Касандра – Халкидики Naias Hotel-от се наоѓа во Ханиоти, едно од најпопуларните туристички

assa9
цена/евра90.00€

Assa Maris Bomo Халкидики - Ситонија Грција

Assa Maris Bomo Club**** Агиос Николаос, Халкидики ,Грција Се наоѓа на самата прекрасна плажа во Халкидики, Assa Maris Bomo клубот нуди убав голем базен

rema
цена/евра23.50€

Rema Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Rema Hotel *** Вурвуру, Ситонија, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Бар, Паркинг, Ресторан Деца: Игралиште Соби: Клима уред, Фрижидер, Интернет,

Lily Ann Village
цена/евра27.50€

Lily Ann Village Халкидики - Ситонија Грција

Lily Ann Village *** Никити, Ситонија, Халкидики Хотелот располага со: скара/простор за излети, менувачница, Доктор (на повик), градина, интернет (Wireless),

melissahotel5
цена/евра24.50€

Melissa Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Melissa Hotel Псакудија, Ситонија – Халкидики Хотелот располага со: Ала кард ресторан, климатизиран, бар, доктор (на повик), паркинг, ресторан, собен

akti
цена/евра39.50€

Akti Ouranoupolis Халкидики - Атос Грција

Akti Ouranoupolis *** Уранополис, Aтос ,Халкидики Хотелот е лоциран на морскиот брег на 1,5 км од Уранополи, на полуостровот Атос.

Theoxenia Hotel7
цена/евра40.00€

Theoxenia Hotel Халкидики - Атос Грција

Theoxenia Hotel **** Уранополи – Атос Локација: Хотелот се наоѓа на 120 км од Солунскиот аеродром, 2.5 км од Уранополи, последното

Akrathos Beach Hotel1
цена/евра46.50€

Akrathos Hotel Халкидики - Атос Грција

Akrathos Hotel *** Уранополи – Атос Хотел: 24 часа рецепција, Климатизирано, Бар, Кафетерија, Ресторан, Продавница за сувенири, Супер Маркет\ Деца:

xenia 1
цена/евра35.00€

Xenia Hotel Халкидики - Атос Грција

Hotel Xenia**** Уранополи – Атос Хотелот се наоѓа на самиот морски брег. Има 60 двокреветни соби во главната зграда и

kAlogria5
цена/евра67.00€

Kalogria Beach Пелопонез Грција

Kalogria Beach*** Ступа ,Пелопонез ,Грција  Се наоѓа веднаш на самата плажа, во непосредна близина на Kalogria Beach е во селото Stoupa.Нуди бесплатен

bourbuna2
цена/евра48.00€

Barbouna Hotel Пелопонез Грција

Barbouna Hotel *** Toло, Пелопонез,Грција Хотелот Барбуна е сместен на само неколку чекори од плажата во Толо, во подножјето на

holydaytolo
цена/евра36.00€

Hotel Тolon Holidays Пелопонез Грција

Hotel Тolo Holidays**** Toло, Пелопонез Хотелот Толон Холидејс е дел од ланецот на СКАЛИДИС хотели. Отворен е во Јуни 2001

толо1
цена/евра33.00€

Hotel Tolo Пелопонез Грција

HOTEL TOLO *** Toло ,Пелопонез, Грција Хотелот Толо се наоѓа на самиот брег, на плажата во Толо. Собите во хотелот

acharavi
цена/евра50.00€

Acharavi Beach Hotel Крф Грција

Acharavi Beach Hotel **** Ачарави ,Крф ,Грција На 36 километри од Корфу Таун, Acharavi Beach Hotel може да се пофали со голем

magna5
цена/евра66.00€

Magna Graecia Hotel Крф Грција

Magna Graecia Hotel **** Дасиа ,Крф,Грција Хотелски комплекс Magna Graecia се наоѓа во Dassia, на источниот брег на островот, 8 километри

Almyros6
цена/евра91.00€

Cyprotel Almyros Natura Крф Грција

Cyprotel Almyros Natura**** Остров Крф ,Грција Хотелот  Almyros  е сместен во градина од  35,000 м2. Има базен со лежалки и

Palmariva1
цена/евра88.00€

Palmariva Beach Club Евиа Грција

Palmariva Beach Club**** Малаконта, Евиа, Грција Хотелот Palmariva Beach Club Bomo 4 * со поглед на прекрасниот брег на Евиа, опкружен

Miramare
цена/евра26.00€

Hotel Miramare Евиа Грција

Hotel Miramare**** Еретриа, Евиа На само 50 километри од Атина, 4-ѕвезден Hotel Miramare се наоѓа во прекрасен залив, само 4 километри

negroponte1
цена/евра41.50€

Negroponte Resort Евиа Грција

Negroponte Resort ***** Еретриа ,Евиа ,Грција Negroponte Resort***** е на само 3 километри. од историскиот Eretria, и се наоѓа од страната

gran Blue Evia 1
цена/евра36.00€

Grand Blue , Evia Евиа Грција

Grand Blue*** Еретриа,Евиа, Грција Со директен пристап до песочна плажа, Grand Blue е опремен со голем отворен базен.Спортски објекти вклучуваат

Bluedream4
цена/евра43.00€

Blue Dream Palace Тасос Грција

Blue Dream Palace**** Лименарија ,Тасос ,Грција Хотелот е сместен помеѓу зелените падини и прекрасни градина на самиот брег на Егејското

astir2
цена/евра28.00€

Astir Notos Тасос Грција

Astir Notos**** Потос ,Тасос ,Грција Опкружен со прекрасни маслинови дрвја, Astir Notos хотелот ви нуди фитнес, сауна и базен со

sissysanantonio
цена/евра50.00€

Sissy’s Villas San Antonio Beach Тасос Грција

Sissy’s Villas San Antonio Beach е на самата плажа, 300 м. од Потос, во тивка околина, недалеку од баровите и

syssy potos3
цена/евра50.00€

Sissy’s Villa’s Potos Тасос Грција

Sissy’s Villas Potos е комплекс лоциран во Потос, Тасос на само 3-4 минути пешачење од песочната плажа, супермаркети, рибарници, пекари,

Eleana Hotel2
цена/евра27.50€

Eleana Hotel Лефкада Грција

Greece, Lefkada, Nikiana, Nikiana Хотел: Бар, Паркинг Деца: Детски Базен, игралиште Забава: Бар крај базенот Соби: клима уред, ДВД сет,

Villagio Maistro2
цена/евра29.00€

Villagio Maistro Лефкада Грција

Villagio Maistro 3 *** Greece, Lefkada, Agios Ioannis, Agios Ioannis, 31100 Хотел: скара/ пикник, доктор на повик, градина, перење, паркинг

park
цена/евра59.00€

Park Hotel Закинтос Грција

Park Hotel*** Тсиливи,Закинтос,Грција Хотел Парк е стилски, пријателски хотел, кој се наоѓа во Tsilivi, 800 метри од плажа. Располага со

the bay6
цена/евра80.00€

Тhe Bay Hotel & Suites Закинтос Грција

The Bay Hotel & Suites***** Василикос,Закинтос,Грција Тhe Bay Hotel & Suites сместен на прекрасна положба опкружен со неверојатни градини,како и

Poseidon5
цена/евра62.00€

Poseidon Beach Hotel Закинтос Грција

Poseidon Beach Hotel*** Лаганас,Закинтос,Грција Poseidon Beach Hotel е 500 метри од центарот на Лаганас градот.Тој се одликува со отворен базен, топла

tsilivi3
цена/евра67.00€

Tsilivi Beach Hotel Закинтос Грција

Tsilivi Beach Hotel*** Тсиливи,Закинтос,Грција Се наоѓа на песочна плажа на Tsilivi, Tsilivi Beach Hotel нуди 2 базени и отворена топла

dias
цена/евра560.00€

Solimar Dias Hotel Крит Грција

SOLIMAR DIAS HOTEL **** Ретимно ,Крит ,Грција   Локација:Solimar хотелот е еден од најдобрите хотели кои можеме да ги понудиме на

achilon
цена/евра509.00€

Achillion Palace Крит Грција

ACHILLION PALACE **** Ретимно ,Крит ,Грција   Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасен кварт на градот Ретимно, до самиот морски брег. Содржина: Модерен

nersonissos
цена/евра529.00€

Hersonissos Palace Hotel Крит Грција

HERSONISSOS PALACE HOTEL ***** Херсонисос ,Крит ,Грција   Локација: Хотелот се наоѓа во Херсонисос, на 10 мин од центарот на

europa
цена/евра565.00€

Europa Beach Крит Грција

EUROPA HOTEL**** Аналипси ,Крит ,Грција   Локација: Хотелот се наоѓа во Аналипси, предградие на Херсонисос. Од аеродромот во Хераклион е

ltttt
цена/евра38.50€

LTI Kaliakra Palace Бугарија

LTI Kaliakra Palace**** Златни песоци ,Бугарија   вид на сместување 07.05.2016-31.05.2016 15.09.2016-15.10.2016 UALL 01.06.2016-19.06.2016 01.09.2016-14.09.2016   UALL 20.06.2016-14.07.2016 16.08.2016-31.08.2016   UALL

lte
цена/евра37.50€

LTI Dolce Vita Бугарија

LTI Dolce Vita**** Златни песоци ,Бугарија Вид на сместување 14.05.2016 -21.05.2016 01.10.2016-05.10.2016    ALL 22.05.2016 -11.06.2016 12.09.2016-30.09.2016 ALL 12.06.2016-30.06.2016       23.08.2016-11.09.2016 ALL

Marina Grand2
цена/евра41.50€

Marina Grand Beach Бугарија

Marina Grand Beach***** Златни песоци ,Бугарија   Вид на сместување 03.05.2016 -04.06.2016 28.09.2016 – 05.10.2016 ALL Plus 05.06.2016 -15.06.2016 10.09.2015

glarus3
цена/евра28.50€

Hotel Glarus Бугарија

Hotel Glarus **** Златни Песоци , Бугарија Се наоѓа во Златните Песоци, Hotel Glarus ви нуди модерни соби и апартмани

lutraki
цена/евра88.00€

Club Hotel Casino Loutraki Лутраки Грција

Club Hotel Casino Loutraki *****   Лутраки ,Грција   Club Hotel Casino Loutraki е хотел со високи стандарди, кој нуди

poseidon
цена/евра62.00€

Poseidon Loutraki Resort Лутраки Грција

Poseidon Loutraki Resort ***** Лутраки, Грција Poseidon Loutraki хотел е лоциран на само еден час возење од Атина и Меѓународниот

achilon
цена/евра19.00€

Hotel Achillion Лутраки Грција

Hotel Achillion **** Лутраки, Грција Achillion хотелот има 52 соби, еднокреветни,  двокреветни и свити со поглед на море и планина.

exceksior
цена/евра19.00€

Hotel Excelsior Лутраки Грција

Hotel Excelsior *** Лутраки ,Грција Hotel Excelsior е лоциран на плажата во Лутраки, на само 1 час од Атина и

Најпосетени туристички дестинации

Хотели на ПОПУСТ

Крстарења

Зошто Арботравел?

Еден работен ден – 3036 насмевки. Нашата мисија е едноставна: желба да се овозможи на што поголем број луѓе од целиот свет да одат на одмор, носејќи ги на нови дестинации, да донесеме насмевка на нивните лица. Тоа е работа , која ја извршуваме со големо задоволство.

Квалитет што инспирира

Клучот за остварување на нашата мисија е нашата постојана бескомпромисна потрага по квалитет. Благодарение на фактот што сме интегрирана туристичка групација која го нуди секој аспект на совршен одмор, од самиот почеток до крај, ние им овозможуваме на нашите клиенти да го уживаат највисокиот квалитет.

Фокусирање на потребите на нашите клиенти

Нашиот фокус е насочен кон желбите и потребите на клиентите и затоа ние сме тие кои постојан поставуваме нови стандарди во оваа индустрија. Сега, повеќе од кога и да било, менаџмент тимот на АРБОТРАВЕЛ тежнее кон развивање на нови концепти и идеи.

Најдобри Тури

indija-farewell-india_52447822a42b5
1600.00€

Индија


ТА АРБОТРАВЕЛ ви кани да се слеете во атмосферата на мистериозната и исткаена од контрасти Индија.

6f37918316c428e83362ed5eebb78719_XL
100.00€

Егина


Тридневна ПОСЕТА НА МАНАСТИРОТ ПОСВЕТЕН НА СВЕТИ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ НА ЕГИНА

Арботравел Loyalty Card?

   

 

Секогаш поаѓајќи од интересот на своите странки, Туристичката агенција Арботравел Ви нуди мотив за дополнително стимулирање на вашиот интерес, како и на сопственото возвраќање со благодарност за вашата лојалност за искажаниот интерес кон нашите услуги.
Со самото добивање на картичката секој член добива можност како потенцијален корисник, да ги добие сите објавени попусти во програмата на Арботравел. Освен нив, тој се стекнува со право и за низа дополнителни или посебни попусти, кои ќе се однесуваат само за членовите на Арботравел Лојалити картичката.

Повеќе за
Loyalty Card

promo box image1

Наши Пријатели

За Арботравел?

Т.А. “АРБОТРАВЕЛ” постои од 1991. Лиценцирана е со А лиценца од Министерството за Економија на Р. Македонија, исто така членка на ИАТА, на Асоцијацијата на Туристички Агенции на Македонија (АТАМ) и Стопанската Туристичка Комора на Македонија (СКТМ).
Во агенцијата се вработени 9 лица, специјализирани за организирање на туристички аранжмани, продажба на авиобилети, професионални возачи и туристички придружници.

Повеќе за
ARBOTRAVEL
About
ARBOTRAVEL