Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Зима 2016/2017

Malta-beach-cove--large

ВЕЛИГДЕН ВO МАЛТА


ВЕЛИГДЕН ВO МАЛТА  13.04 – 18.04.2017 г.  /5 ноќевања/ Со летовите  на Wizz Air    Специјална понуда/ Гарантирани места    Во срцето

rs_ko_a_konaci_w12a_31

АПАРТМАНИ КОНАЦИ**** Србија

АПАРТМАНИ КОНАЦИ ****  Копаоник, Србија Ценовникот важи за период 20.11.2016 – 09.04.2017, цените се изразени во € за студио/апартман (за наведениот

20754059

Grand Hotel & Spa**** Србија

Grand Hotel & Spa  ****  Копаоник, Србија Ценивникот важи за период 20.11.2016 – 09.04.2017. Цени изразени во € за лице за

1

Хотел Triniti 4*, Банско Бугарија

Хотел Triniti ****  Банско , Бугарија Вид на сместување 01.12.2016 – 22.12.2016 01.03.2017 – 31.03.2017 23.12.2016 – 29.12.2016 12.02.2017 – 28.02.2017 30.12.2016 – 02.01.2017 03.01.2017 – 07.01.2017 08.01.2017 – 22.01.2017 23.01.2017 – 11.02.2017 наем НП

casakarin
цена/евра60.00€

Hotel Murite Club Бугарија

Hotel Murite Club  ****  Банско, Бугарија   Вид на сместување 05.04.2016 -30.11.2016 All Inclusive Пакет за  2 ноќи Пакет за  3 ноќи Пакет

premium1
цена/евра93.00€

Premier Luxury Mountain Бугарија

Premier Luxury Mountain Resort *****  Банско , Бугарија Вид на сместување Max кап. возрасни/ деца 02.12-21.12.16          НП 22.12-28.12.16         НП 29.12.16-07.01.17      НП

iglika
цена/евра27.50€

Hotel Iglika Palace Бугарија

Hotel Iglika Palace ****  Боровец , Бугарија Вид на сместување 17.12.2016 – 25.12.2016 ПП 26.12.2016 – 01.01.2017 ПП 02.01.2017 –

f-camkordis
цена/евра27.50€

Hotel Festa Chamkoria Бугарија

Hotel Festa Chamkoria ****  Боровец , Бугарија Вид на сместување 01.12.2016 – 22.12.2016  ПП 23.12.2016 – 29.12.2016     07.01.2017 – 20.01.2017              

1468247223_8166
цена/евра22.50€

Natasa Hotel Тасос Грција

Хотелски услуги: градина, објекти за хендикепирани лица, интернет, паркинг, ресторан забава: бар, кафе бар, бар на базен, снек бар, тв

15672
цена/евра42.00€

Alexandra Beach & Spa Тасос Грција

Хотелски услуги: 24 часа рецепција, ала карт ресторан, бар, доктор (на повик), лифт, интернет, интернет агол (со доплата), мини маркет,

2788
цена/евра46.50€

A for Art Design Hotel Тасос Грција

Хотелски услуги: ала карт ресторан, бар, ресторан Плажа/базен: чадори (на базен), лежалки (на базен) соба: климатизер, бањарки, фен, интернет (wireless),

39647926
цена/евра58.00€

Alea Hotel & Suites Тасос Грција

Хотелски услуги: 24 часа рецепција, менувачница, лифт, интернет (Wireless), интернет агол (се наплаќа), сервис за перење,мини маркет, паркинг деца: негователка

Naias Hotel
цена/евра26.50€

Naias Beach Hotel & Apartments Халкидики - Касандра Грција

Naias Beach Hotel & Apartments *** Ханиоти, Касандра – Халкидики Naias Hotel-от се наоѓа во Ханиоти, едно од најпопуларните туристички

macedoniansun
цена/евра28.50€

Macedonian Sun Халкидики - Касандра Грција

Macedonian Sun *** Калитеа, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Бар, Паркинг, Ресторан Деца: Детски базен, Игралиште Соби: Клима уред,

dolphin-beach 1
цена/евра30.50€

Dolphin Beach Халкидики - Касандра Грција

Dolphin Beach Hotel *** Посиди, Касандра, Халкидики Хотелски содржини: бар, паркинг, ресторан, сеф (на рецепција), таверна Деца: игралиште Забава: TВ

ETINOLpolis3
цена/евра28.50€

Elinotel Polis Халкидики - Касандра Грција

Elinotel Polis*** Ханиоти, Касандра, Халкидики Хотел: рецепцијата работи 24 часа, клима (во јавниот простор), бар, доктор (на повик), лифт, греење

Lily Ann Village
цена/евра31.00€

Lily Ann Village Халкидики - Ситонија Грција

Lily Ann Village *** Никити, Ситонија, Халкидики Хотелот располага со: скара/простор за излети, менувачница, Доктор (на повик), градина, интернет (Wireless),

h-stefani1
цена/евра26.00€

Stefani Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Локација: Сарти,Ситонија, Халкидики, на 100 м од плажа. На една од најубавите дестинации за летен одмор во Грција, Халкидики, во

melissahotel5
цена/евра35.50€

Melissa Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Melissa Hotel Псакудија, Ситонија – Халкидики Хотелот располага со: Ала кард ресторан, климатизиран, бар, доктор (на повик), паркинг, ресторан, собен

porhibach6

Porfi Beach Халкидики - Ситонија Грција

Никити – Ситонија, Халкидики Локација: Хотелот се наоѓа во Никити, на самата плажа Сместувачки капацитети: Сите соби се опремени со

akti
цена/евра43.00€

Akti Ouranoupolis Халкидики - Атос Грција

Akti Ouranoupolis *** Уранополис, Aтос ,Халкидики Хотелот е лоциран на морскиот брег на 1,5 км од Уранополи, на полуостровот Атос.

Theoxenia Hotel7
цена/евра40.00€

Theoxenia Hotel Халкидики - Атос Грција

Theoxenia Hotel **** Уранополи – Атос Локација: Хотелот се наоѓа на 120 км од Солунскиот аеродром, 2.5 км од Уранополи, последното

Akrathos Beach Hotel1
цена/евра46.50€

Akrathos Hotel Халкидики - Атос Грција

Akrathos Hotel *** Уранополи – Атос Хотел: 24 часа рецепција, Климатизирано, Бар, Кафетерија, Ресторан, Продавница за сувенири, Супер Маркет\ Деца:

xenia 1
цена/евра35.00€

Xenia Hotel Халкидики - Атос Грција

Hotel Xenia**** Уранополи – Атос Хотелот се наоѓа на самиот морски брег. Има 60 двокреветни соби во главната зграда и

hoteltolo (1)

Hotel Tolo Пелопонез Грција

Хотелот Толо се наоѓа на самиот брег, на плажата во Толо. Собите во  хотелот се комфорни сo сопствена бања TWC,

4682591

Hotel Tolon Holidays Пелопонез Грција

Хотелот Толон Холидејс е нов хотел во ланецот на СКАЛИДИС хотели. Отворен е во Јуни 2001 и ги нуди познатите

33436122

Hotel BARBUNA*** Пелопонез Грција

Хотелот Барбуна е сместен на само неколку чекори од плажата во Толо, во подножјето на планината Барбуна од каде потекнува

kAlogria5
цена/евра67.00€

Kalogria Beach Пелопонез Грција

Kalogria Beach*** Ступа ,Пелопонез ,Грција  Се наоѓа веднаш на самата плажа, во непосредна близина на Kalogria Beach е во селото Stoupa.Нуди бесплатен

acharavi
цена/евра50.00€

Acharavi Beach Hotel Крф Грција

Acharavi Beach Hotel **** Ачарави ,Крф ,Грција На 36 километри од Корфу Таун, Acharavi Beach Hotel може да се пофали со голем

magna5
цена/евра66.00€

Magna Graecia Hotel Крф Грција

Magna Graecia Hotel **** Дасиа ,Крф,Грција Хотелски комплекс Magna Graecia се наоѓа во Dassia, на источниот брег на островот, 8 километри

Almyros6
цена/евра91.00€

Cyprotel Almyros Natura Крф Грција

Cyprotel Almyros Natura**** Остров Крф ,Грција Хотелот  Almyros  е сместен во градина од  35,000 м2. Има базен со лежалки и

Eviana-Beach-Hotel-photos-Exterior-Eviana-Beach

Eviana Beach Евиа Грција

Eviana Beach ***  Евиа вид на соба/ за лице ПП min pax max pax 10-30/06 01/07-31/08/17 01-30/09 во STD двокреветна/ семејна 2 4(3adl max) 34 41 во SUPERIOR двокреветна соба 2 3 (3adl max) 39 47

Miramare
цена/евра26.00€

Hotel Miramare Евиа Грција

Hotel Miramare**** Еретриа, Евиа На само 50 километри од Атина, 4-ѕвезден Hotel Miramare се наоѓа во прекрасен залив, само 4 километри

negroponte1
цена/евра41.50€

Negroponte Resort Евиа Грција

Negroponte Resort ***** Еретриа ,Евиа ,Грција Negroponte Resort***** е на само 3 километри. од историскиот Eretria, и се наоѓа од страната

gran Blue Evia 1
цена/евра36.00€

Grand Blue , Evia Евиа Грција

Grand Blue*** Еретриа,Евиа, Грција Со директен пристап до песочна плажа, Grand Blue е опремен со голем отворен базен.Спортски објекти вклучуваат

1468247223_8166
цена/евра22.50€

Natasa Hotel Тасос Грција

Хотелски услуги: градина, објекти за хендикепирани лица, интернет, паркинг, ресторан забава: бар, кафе бар, бар на базен, снек бар, тв

15672
цена/евра42.00€

Alexandra Beach & Spa Тасос Грција

Хотелски услуги: 24 часа рецепција, ала карт ресторан, бар, доктор (на повик), лифт, интернет, интернет агол (со доплата), мини маркет,

2788
цена/евра46.50€

A for Art Design Hotel Тасос Грција

Хотелски услуги: ала карт ресторан, бар, ресторан Плажа/базен: чадори (на базен), лежалки (на базен) соба: климатизер, бањарки, фен, интернет (wireless),

Eleana Hotel2
цена/евра27.50€

Eleana Hotel Лефкада Грција

Greece, Lefkada, Nikiana, Nikiana Хотел: Бар, Паркинг Деца: Детски Базен, игралиште Забава: Бар крај базенот Соби: клима уред, ДВД сет,

Villagio Maistro2
цена/евра29.00€

Villagio Maistro Лефкада Грција

Villagio Maistro 3 *** Greece, Lefkada, Agios Ioannis, Agios Ioannis, 31100 Хотел: скара/ пикник, доктор на повик, градина, перење, паркинг

park
цена/евра59.00€

Park Hotel Закинтос Грција

Park Hotel*** Тсиливи,Закинтос,Грција Хотел Парк е стилски, пријателски хотел, кој се наоѓа во Tsilivi, 800 метри од плажа. Располага со

the bay6
цена/евра80.00€

Тhe Bay Hotel & Suites Закинтос Грција

The Bay Hotel & Suites***** Василикос,Закинтос,Грција Тhe Bay Hotel & Suites сместен на прекрасна положба опкружен со неверојатни градини,како и

Poseidon5
цена/евра62.00€

Poseidon Beach Hotel Закинтос Грција

Poseidon Beach Hotel*** Лаганас,Закинтос,Грција Poseidon Beach Hotel е 500 метри од центарот на Лаганас градот.Тој се одликува со отворен базен, топла

tsilivi3
цена/евра67.00€

Tsilivi Beach Hotel Закинтос Грција

Tsilivi Beach Hotel*** Тсиливи,Закинтос,Грција Се наоѓа на песочна плажа на Tsilivi, Tsilivi Beach Hotel нуди 2 базени и отворена топла

dias
цена/евра560.00€

Solimar Dias Hotel Крит Грција

SOLIMAR DIAS HOTEL **** Ретимно ,Крит ,Грција   Локација:Solimar хотелот е еден од најдобрите хотели кои можеме да ги понудиме на

achilon
цена/евра509.00€

Achillion Palace Крит Грција

ACHILLION PALACE **** Ретимно ,Крит ,Грција   Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасен кварт на градот Ретимно, до самиот морски брег. Содржина: Модерен

nersonissos
цена/евра529.00€

Hersonissos Palace Hotel Крит Грција

HERSONISSOS PALACE HOTEL ***** Херсонисос ,Крит ,Грција   Локација: Хотелот се наоѓа во Херсонисос, на 10 мин од центарот на

europa
цена/евра565.00€

Europa Beach Крит Грција

EUROPA HOTEL**** Аналипси ,Крит ,Грција   Локација: Хотелот се наоѓа во Аналипси, предградие на Херсонисос. Од аеродромот во Хераклион е

Laguna Beach1
цена/евра33.50€

Laguna Beach Hotel Бугарија

Laguna Beach Hotel**** Албена ,Бугарија   Laguna Beach нуди целосна есклузивност, климатизирани простории, сезонски отворен базен, и бесплатен спа и фитнес

PrimaSol
цена/евра32.50€

Primasol Ralitsa Superior Garden Бугарија

 PrimaSol Ralitsa Superior**** Албена ,Бугарија Primasol Ralitsa сместен на тивка локација во паркот на Албена, на само 900 метри од плажа. Гостите

Sandy5
цена/евра36.50€

Hotel Sandy Beach Бугарија

Hotel Sandy Beach*** Албена, Бугарија Hotel Sandy Beach нуди отворен базен, хотелот е на песочна плажа и се наоѓа во

magnolia
цена/евра32.50€

Hotel Magnolia Бугарија

Hotel Magnolia*** Албена,Бугарија Се наоѓа на 750 метри од плажа и во горниот површина на паркот на Албена ,Hotel Magnolia

lutraki
цена/евра88.00€

Club Hotel Casino Loutraki Лутраки Грција

Club Hotel Casino Loutraki *****   Лутраки ,Грција   Club Hotel Casino Loutraki е хотел со високи стандарди, кој нуди

poseidon
цена/евра62.00€

Poseidon Loutraki Resort Лутраки Грција

Poseidon Loutraki Resort ***** Лутраки, Грција Poseidon Loutraki хотел е лоциран на само еден час возење од Атина и Меѓународниот

achilon
цена/евра19.00€

Hotel Achillion Лутраки Грција

Hotel Achillion **** Лутраки, Грција Achillion хотелот има 52 соби, еднокреветни,  двокреветни и свити со поглед на море и планина.

exceksior
цена/евра19.00€

Hotel Excelsior Лутраки Грција

Hotel Excelsior *** Лутраки ,Грција Hotel Excelsior е лоциран на плажата во Лутраки, на само 1 час од Атина и

Најпосетени туристички дестинации

Саеми, Настани, Промоции, Концерти, Манастири

Крстарења

Зошто Арботравел?

Еден работен ден – 3036 насмевки. Нашата мисија е едноставна: желба да се овозможи на што поголем број луѓе од целиот свет да одат на одмор, носејќи ги на нови дестинации, да донесеме насмевка на нивните лица. Тоа е работа , која ја извршуваме со големо задоволство.

Квалитет што инспирира

Клучот за остварување на нашата мисија е нашата постојана бескомпромисна потрага по квалитет. Благодарение на фактот што сме интегрирана туристичка групација која го нуди секој аспект на совршен одмор, од самиот почеток до крај, ние им овозможуваме на нашите клиенти да го уживаат највисокиот квалитет.

Фокусирање на потребите на нашите клиенти

Нашиот фокус е насочен кон желбите и потребите на клиентите и затоа ние сме тие кои постојан поставуваме нови стандарди во оваа индустрија. Сега, повеќе од кога и да било, менаџмент тимот на АРБОТРАВЕЛ тежнее кон развивање на нови концепти и идеи.

Најдобри Тури

6f37918316c428e83362ed5eebb78719_XL
100.00€

Егина


Тридневна ПОСЕТА НА МАНАСТИРОТ ПОСВЕТЕН НА СВЕТИ НЕКТАРИЈ ЕГИНСКИ НА ЕГИНА

maroko1
679.00€

Мароко 2016


Мароко 2016 Директни чартер летови 30.08 – 27.09 – секoj вторник   Мароко е земја на илјада контрасти. Таа привлекува со разнообразнозта

indija-farewell-india_52447822a42b5
1600.00€

Индија


ТА АРБОТРАВЕЛ ви кани да се слеете во атмосферата на мистериозната и исткаена од контрасти Индија.

Арботравел Loyalty Card?

   

 

Секогаш поаѓајќи од интересот на своите странки, Туристичката агенција Арботравел Ви нуди мотив за дополнително стимулирање на вашиот интерес, како и на сопственото возвраќање со благодарност за вашата лојалност за искажаниот интерес кон нашите услуги.
Со самото добивање на картичката секој член добива можност како потенцијален корисник, да ги добие сите објавени попусти во програмата на Арботравел. Освен нив, тој се стекнува со право и за низа дополнителни или посебни попусти, кои ќе се однесуваат само за членовите на Арботравел Лојалити картичката.

Повеќе за
Loyalty Card

promo box image1

Наши Пријатели

За Арботравел?

Т.А. “АРБОТРАВЕЛ” постои од 1991. Лиценцирана е со А лиценца од Министерството за Економија на Р. Македонија, исто така членка на ИАТА, на Асоцијацијата на Туристички Агенции на Македонија (АТАМ) и Стопанската Туристичка Комора на Македонија (СКТМ).
Во агенцијата се вработени 9 лица, специјализирани за организирање на туристички аранжмани, продажба на авиобилети, професионални возачи и туристички придружници.

Повеќе за
ARBOTRAVEL
About
ARBOTRAVEL