Hotel Iglika Palace

Хотел со 4 ѕвезди, лоциран во шумата на планините Рила

Боровец
img

Соби

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
52,00 € 73,00 € 58,00 €

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
81,00 € 123,00 € 93,00 €

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
61,00 € 81,00 € 71,00 €

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
91,00 € 139,00 € 107,00 €

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
63,00 € 83,00 € 73,00 €

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
93,00 € 143,00 € 109,00 €

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
182,00 € 242,00 € 212,00 €

16.12 - 24.12.2022 15.01 - 28.01.2023 05.03- 09.04.2023 ПП 25.12.2022-02.01.2023 11.02-18.02.2023 ПП 03.01- 14.01.2023 19.02- 04.03.2023 ПП
242,00 € 324,00 € 284,00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање по лице со појадок и вечера

Бесплатно користење на внатрешен базен

Бесплатно користење на сауна, сауна со билки, парна бања

Помеѓу 16:00 - 17:00 часот во главниот ресторан мали колачиња и кафе и чај

Надворешен необезбеден паркинг - по достапност

Бесплатен Wi-Fi во лобито на хотелот

Туристичка такса 

Минимум престој 7 ноќевања за период од 25.12.2022 - 02.01.2023!


Максимум сместување:

Еднокреветна соба – 1 лице

Двокреветна Economy соба Sector B – 2 лица (нема можност за дополнително легло)

Двокреветна соба со бања Sector A/B – 2 лица + 1 дете или 2 + 1 лице 

Студио – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни 

Туристичка такса


Додатоци:

Божиќна вечера на 25.12.2022 / задолжителна / - 40 еур за возрасен и 20 еур за дете 2-11.99 г.

Новогодишна вечера / задолжителна / - 80 еур за возрасен и 40 еур за дете 2-11.99 г.


Доплати: 

Деца до 1.99 г. – бесплатно 

Деца од 2.00 – 11.99 г. сместено на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно 

Деца од 2.00 – 11.99 г. сместено на редовно легло – 25% попуст за сите периоди освен од 25.12.2022 – 02.01.2023 и 11.02.2023 – 18.02.2023 кога се плаќа редовната цена

Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

Дополнително легло за Студио/Апартман за лица над капацитет - 22 еур за возрасен на ден и 11 еур за дете до 11.99 г. на ден


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 12 дена пред пристигање за период:

16.12.2022 - 24.12.2022 и 15.01.2023 - 28.01.2023 и 05.03.2023 - 09.04.2023

По овој период се наплаќаат 3 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 35 дена пред пристигање за период:

25.12.2022 - 02.01.2023 and 11.02.2023 - 18.02.2023

По овој период се наплаќа 100% 


Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 14.01.2023 and 19.02.2023 - 04.03.2023 

По овој период се наплаќаат 3 ноќевања


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

52.00 €

Детали

Хотелот Иглика Палас 4* се наоѓа во самиот центар на одморалиштето, на само 100 м од ски лифтот и нуди одлична атмосфера и удобно сместување. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет, затворен базен со спа центар (сауна, парна бања), ресторан, лоби и коктел бар, бесплатен паркинг. Сите соби се со балкон и ТВ.  

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро