Hotel Vihren Palace

Хотел со 4 ѕвезди, под снежните падини на Пирин, на само 80м од гондолата

Банско
img

Соби

28.12.2023- 02.01.2024 01.12 - 27.12.2023 10.03 - 30.03.2024 03.01-09.03.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 174.00 / € 194.00 € 117.00 / € 137.00 € 132.00 / € 152.00

28.12.2023- 02.01.2024 01.12 - 27.12.2023 10.03 - 30.03.2024 03.01- 09.03.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 110.00 / € 120.00 € 70.00 / € 84.00 € 80.00 / € 90.00

28.12.2023- 02.01.2024 01.12 - 27.12.2023 10.03 - 30.03.2024 03.01- 09.03.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€194.00 / € 214.00 € 127.00 / € 147.00 € 142.00 / € 162.00

28.12.2023- 02.01.2024 01.12 - 27.12.2023 10.03 - 30.03.2024 03.01-09.03.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 268.00 / € 308.00 € 194.00 / € 234.00 € 204.00 / € 234.00

28.12.2023- 02.01.2024 01.12 - 27.12.2023 10.03 - 30.03.2024 03.01 -09.03.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 51.00 / € 56.00 € 36.00 / € 41.00 € 41.00 / € 46.00

28.12.2023- 02.01.2024 01.12 - 27.12.2023 10.03 - 30.03.2024 03.01-09.03.24
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 71.00 / € 81.00 €61.00 / € 66.00 € 56.00 / € 66.00

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање на избраната база
  • Бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, парна бања, игралиште
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Студио - 2 + 1 лице

Еднособен апартман - 2 + 1 лице

Двособен апартман - 4 + 1 дете


Доплати:

BABY COT - 6 eur на ден

Доплата за Божиќна вечера /задолжителна/ - 50 еур за возрасен и 25 еур за дете 6-11,99 г.

Доплата за новогодишна вечера / задолжителна / 120.00 eur за возрасен и 60.00 eur за дете / 6 - 11.99 г.


Попусти: Дете до 5 г. на дополнително легло - бесплатно


EARLY BOOKING:

15% попуст за резервации направени до 30.10.2023, платени до 01.11.2023

10% попуст за резервации направени до 30.11.2023, платени до 01.12.2023


ЕВ не важи за доплатите

ЕВ не важи за период 28.12.2023-02.01.2024

Не е дозволена промена за резервациите со ЕВ


ЕКСТРА

7=6, 11=9, 14=12 за престој во период 03.01-31.03.2023


Екстра НЕ се комбинира со ЕБ


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 28 дена пред пристигање за период:

28.12.2023 - 02.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 27.12.2023 и 10.03.2024 - 30.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

03.01.2024 - 09.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

82.00 €

Детали

Комплексот е одлично место за оние кои сакаат лесен пристап до скијачките патеки во удобен амбиент. Се наоѓа на само неколку минути од стариот центар на Банско и 80 метри од главниот ски-лифт. Гостите можат да уживаат во совршен одмор во Релакс центарот со затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, три соби за масажа и фитнес сала. За семејствата со деца нуди детско катче за играње во затворен простор. За вечерните часови имате избор - главен ресторан „Симфонија“ и лоби бар „Аква“.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро