Hotel Iceberg

Нов и модерен хотел со 3 ѕвезди, во близина на гондолата

Банско
img

Соби

01.12 - 21.12.2023 06.03 - 28.04.2024 НП 22.12 - 28.12.2023 29.12.2023 - 02.01.2024НП 03.01-05.03.2024 НП
65.00 € 86.00 € 119.00 € 82.00 €

01.12 - 21.12.2023 06.03 - 28.04.2024 НП 22.12 - 28.12.2023 29.12.2023 - 02.01.2024НП 03.01-05.03.2024 НП
50.00 € 66.00 € 91.00 € 63.50 €

01.12 - 21.12.2023 06.03 - 28.04.2024 НП 22.12 - 28.12.2023 29.12.2023 - 02.01.2024НП 03.01-05.03.2024 НП
71.00 € 93.50 € 131.00 € 90.50 €

01.12 - 21.12.2023 06.03 - 28.04.2024 НП 22.12 - 28.12.2023 29.12.2023 - 02.01.2024НП 03.01-05.03.2024 НП
103.00 € 150.00 € 207.00 € 151.00 €

01.12 - 21.12.2023 06.03 - 28.04.2024 НП 22.12 - 28.12.2023 29.12.2023 - 02.01.2024НП 03.01-05.03.2024 НП
144.00 € 190.00 € 265.00 € 182.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок / во соба, семејна соба или апартман /

Бесплатно користење на внатрешен базен, Џакузи, фитнес, парна бања

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Детска соба за играње

Wi-Fi во лоби, кабелски интернет


Mинимум престој - 3 ноќевања во период 29.12.2023 - 02.01.2024!


Mаксимум сместување:

Двокреветна соба - 2 лица

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна Superior соба - 2+2 лица

Семејна соба - 2 + 2 лица

Голем апартман - 4 + 2 лица


Доплати:

Новогодишна вечера / задолжително / - 95 еур за возрасен и 47 еур за дете 6 - 11.99 г. / Вклучени пијалоци, алкохолни и безалкохолни /


Попусти:

Деца до 1.99 г. - бесплатно. Baby cot - бесплатно, на барање.

Прво дете 2 - 5.99 г. со 2 возрасни во двокреветна соба - плаќа 30% од цената за возрасен

Дете 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - 50% попуст на база НП

Возрасен на дополнитено легло - 20% попуст


EARLY BOOKING:

15% попуст за резервации направени до 31.10.2023 целосно платени до 15.11.2023

10% попуст за резервации направени до 10.111.2023 целосно платени до 25.11.2023


ЕВ попустот не важи за доплатите

ЕВ попустот на важи за Божиќните и Новогодишните празници.

Екстра се комбинира со ЕВ попустот.

Екстра:

Денови во неделата:

- 5 ноќи од Недела до Четврток 1 ноќевање бесплатно на база НП. Важи за сите периоди освен за Божиќниот и Новогодишниот период

- 6 = 7 важи за сите периоди освен за Божиќниот и Новогодишниот период


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 21.12.2023 и 06.03.2024 - 28.04.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

22.12.2023 - 28.12.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

29.12.2023 - 02.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

03.01.2024 - 05.03.2024

По овој период се наплаќа 100%


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

52.00 €

Детали

Лоциран во новиот дел на градот, хотелот се наоѓа во близина на почетната станица на ски-лифтот и на околу 800 метри од центарот на одморалиштето. На располагање на гостите на хотелот се: простран ресторан, лоби бар, таверна, гардеробер за чување сопствена ски опрема, лифт, соба за игри, Wi-Fi, како и Спа центар со внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, фитнес, салон за масажа, амам.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро