Небеска столица 1

Најбараниот хотел на Копаоник - Небеска Столица 1

Копаоник
img
img
img
img

Соби

17-24.12.2023 24-31.12.2023 и 18.02-10.03.2024 31.12.2023 - 14.01.2024 и 11-18.02.2024 14.01-21.01.2024
452.00 € 531.00 € 632.00 € 582.00 €

17-24.12.2023 24-31.12.2023 и 18.02-10.03.2024 31.12.2023 - 14.01.2024 и 11-18.02.2024 14.01-21.01.2024
567.00 € 646.00 € 754.00 € 704.00 €

17-24.12.2023 24-31.12.2023 и 18.02-10.03.2024 31.12.2023 - 14.01.2024 и 11-18.02.2024 14.01-21.01.2024
711.00 € 797.00 € 976.00 € 890.00 €

17-24.12.2023 24-31.12.2023 и 18.02-10.03.2024 31.12.2023 - 14.01.2024 и 11-18.02.2024 14.01-21.01.2024
804.00 € 905.00 € 1.113.00 € 1.012.00 €

17-24.12.2023 24-31.12.2023 и 18.02-10.03.2024 31.12.2023 - 14.01.2024 и 11-18.02.2024 14.01-21.01.2024
919.00 € 1.019.00 € 1.256.00 € 1.142.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • Наем на студио/апартман за наведениот број на ноќи;
  • Kористење на ски гардероба
  • Бесплатен wi-fi
  • Услуги од рецепција


За престој пократок од 7 ноќи, доколку постојат услови, цената се зголемува за 25% за ден (минимум 3 ноќи).


Во цената не е вклучено:

  • Такса за престој - 1.1 еур за лице за ноќ, деца 7 -15 г. плаќаат 0.60 еур за дете за ноќ.  
  • Хотелско осигурување - 0.60 еур за лице за ноќ. Се плаќа на рецепција.
  • Полупансион 20.50 еур дневно за лице; Појадок 8.50 еур за лице на ден;  Деца до 1,99 г. бесплатно, деца 2-9.99 г. плаќаат 50%;
  • Дoплатата за полупансион не е задолжителна. Во Небеска столица 1 услугата за полупансион е класичен сервис (избор од повеќе јадења);
  • Услуга на спа центар. Oтворена е топла врска со мини спа центарот, а услугите се доплаќаат во спа центарот според расположливост. Цените за користење ќе бидат дополнително објавени.


ЗАБЕЛЕШКА:

Oбјектите „Небеска столица 1 и 2“ сe наоѓаат на самата ски патека и до нив не може да се дојде со автомобил. За превоз на багажот до објектот се грижи служба на хотелот. 


Локација

Цена

452.00 €

Детали

Еден од најбараните објекти на Копаоник од неговото отворање кој се наоѓа на самата скијачка патека Машинац. Во склоп на објектот има ресторан „L`ami“ со пространа тераса и три посебни амбиентални единици со камин. Ентериерот на студијата е изработен од цврст даб со внимателно дизајнирани детали, со комплетно опремена кујна. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро