Hotel Murite

Хотел со 4 ѕвезди, лоциран во тивката Разлог Долина

Банско
img

Соби

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 34.00 € 43.00 € 60.00 € 40.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 51.00 € 64.00 N/A € 60.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 41.00 € 50.00 € 67.00 € 47.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 33.50 € 43.00 € 60.00 € 40.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 33.50 € 43.00 € 60.00 € 40.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 38.50 € 48.00 € 65.00 € 45.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 58.00 € 72.00 N/A € 68.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 46.00 € 60.00 € 72.00 € 52.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 38.50 € 48.00 € 65.00 € 45.00

01.12 - 23.12.2022 29.12 - 26.12.2022 05.03 - 15.04.2023 ПП 23.12 - 25.12.2022 03.01 - 14.01.2023 29.01 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 Мин 3 ноќевања ПП 26.12 - 28.12.2022 15.01 - 28.01.2023 19.02 - 04.03.2023 ПП
€ 38.50 € 48.00 € 65.00 € 45.00

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање со појадок и вечера
  • Бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, Џакузи
  • Wi-Fi на рецепција, игротека
  • Бесплатен Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција
  • Туристичка такса


Минимум престој 3 ноќевања за период 29.12.2021 - 02.01.2022!


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба Orchidea / Azalia - 1 лице

Двокреветна соба Orchidea / Azalia - 2 лице

Еднособен апартман Orchidea / Azalia - мин. 2 лица, мах.2+2 лица

Двособен апартман Orchidea / Azalia - мин. 4 лица, мах. 4 + 2 лица

Трособен апартман Orchidea / Azalia - мин. 6 лица, мах. 6 + 2 лица


Доплати:

All inclusive over HB - 12.00 еур за возрасен за ден и 6.00 еур за дете (5.99 - 13.99 г.) за ден

Божиќна вечера - 40.00 еур за возрасен и 20.00 еур за дете (5.99 - 13.99 г.) за ден

Новогодишна вечера / задолжителна / - 80.00 еур за возрасен и 40.00 еур за дете (5.99 - 13.99 г.) за ден


Попусти:

Деца до 5.99 г. - бесплатноДете од 5.99 до 13.99 г. на редовно легло - 50% попуст (во двокреветна соба - Orchidea/Azalia)

Прво дете од 5.99 - 13.99 г. на дополнително легло - бесплатно

Второ дете од 5.99 - 13.99 г. на дополнително легло - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 50% попуст


Екстра:

7=6, 14=12 важи за престој во период 01.12.2022–22.12.2022 и 15.01.2023-28.01.2023 и 05.03.2023-15.04.2023


Екстра НЕ важи за доплатите.


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 23.12.2022 и 29.12.2022 - 26.12.2022 и 05.03.2023 - 15.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 25.12.2022 и 03.01.2023 - 14.01.2023 и 29.01.2023 - 18.02.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

29.12.2022 - 02.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

26.12.2022 - 28.12.2022 и 15.01.2023 - 28.01.2023 и 19.02.2023 - 04.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

34.00 €

Детали

Омилено место на многумина бидејќи надминува со својата класа и стил. Хотелот им нуди на своите гости одлични можности за релаксација, спорт и туризам, среде неверојатна природа, удобност, мир и тишина. Се наоѓа на 10 минути од Банско, сместен во едно од најживописните краишта на Бугарија - Разлошка долина. icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро