Hotel Friends

Прекрасен хотел со 3 ѕвезди, на само 15 мин. од општината Банско

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2023 09.03 - 31.03.2024 23.12 - 28.12.2023 11.01 - 21.01.2024 04.01 - 10.01.2024 22.01 - 08.03.2024 29.12.2023 - 03.01.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
34.50 € / 41.00 € 41.50 € /48.00 € 52.00 € / 56.00 € 71.00 € / 78.00 €

01.12 - 22.12.2023 09.03 - 31.03.2024 23.12 - 28.12.2023 11.01 - 21.01.2024 04.01 - 10.01.2024 22.01 - 08.03.2024 29.12.2023 - 03.01.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
56.00 € / 63.00 € 69.00 € /76.00 € 81.00 € / 88.00 € 115.00 € / 122.00 €

01.12 - 22.12.2023 09.03 - 31.03.2024 23.12 - 28.12.2023 11.01 - 21.01.2024 04.01 - 10.01.2024 22.01 - 08.03.2024 29.12.2023 - 03.01.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
41.00 € / 48.00 € 48.00 € / 64.00 € 56.00€ / 64.00 € 85.00 € / 92.00 €

01.12 - 22.12.2023 09.03 - 31.03.2024 23.12 - 28.12.2023 11.01 - 21.01.2024 04.01 - 10.01.2024 22.01 - 08.03.2024 29.12.2023 - 03.01.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
38.00 € / 44.00 € 44.00 € / 51.00 € 52.00 € / 59.00 € 74.00 € / 81.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице со појадок или појадок и вечера

Бесплатно користење на парна бања, сауна , џакузи, зона за релаксација

Детско катче,

Wi-Fi

Такса за престој


Mинимум престој 4 ноќевања за период 29.12.2023 - 03.01.2024

Mинимум престој 3 ноќевања во тек на викенд за периоди 04.01.2024 - 10.01.2024 и 22.01.2024 - 08.03.2024


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба - 2+2 деца или 3 лица

Студио, Апартман - 2+1 лица или 2 лица+2 деца

Aпартман Deluxe - 4 + 1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера во Meaнa /задолжителна/ - 85 еур за возрасен и 44 еур за дете 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера во Лоби /задолжителна/- 68 еур за возрасен и 39 еур за дете 4 - 11.99 г

Новогодишна вечера за дете 2 -3.99 г. - 14 еур за дете /задолжителна/

Божиќна вечера на 25.12.2023 во Meaнa /по желба/ - 50 еур за возрасен и 22 еур за дете 6 - 11.99 г.

Lunch пакет - 7 еур за возрасен и 3,50 еур за дете 2 - 11.99 г.

Дрва за камин во апартманот - 18 еур

Деца 2-5.99 г.плаќаат 10 еур за Божиќна вечера доколку сакаат оброк


Попусти:

Деца до 5.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

Деца до 5.99 г. со 1 возрасен - цена за еднокреветна соба

Прво дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна соба - бесплатно

Второ дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна соба - 50% попуст

Дете од 6 - 11.99 г. на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба - 30% попуст

2ро дете 6-11.99г. на дополнително легло со 1 возрасен во двокреветна соба - секое дете има 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 20% попуст.


Екстра:

7=6, 9 = 8, 14=12, 21=18 важи за престој во период 01.12.2023 - 31.03.2024

Не важат за период 29.12.2023 - 03.01.2024


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 22.12.2023 и 09.03.2024 - 31.03.2024

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

23.12.2023 - 29.12.2023 и 11.01.2024 - 21.01.2024

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 12 дена пред пристигање за период:

04.01.2024 - 10.01.2024 и 22.01.2024 - 08.03.2024

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

29.12.2023 - 03.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


No show 100 % penalty

Локација

Цена

34.00 €

Детали

Се наоѓа во прекрасниот планински град Банско. Нуди пријатни соби и комфорни апартмани за сместување во срцето на Банско. Лоциран во најпрометниот дел на градот во текот на зимската сезона, на 400 m од првата станица на жичарата, хотелот е посакувана и погодна локација за своите гости. Со својот елегантен дизајн и гостопримство, обезбедува пријатен престој за сите.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро