Hotel Samokov

Алпинскиот хотел Самоков, е само на 1 час возење од Софија

Боровец, Бугарија
img
img
img
img

Соби

15.12.– 22.12.2023 11.03. – 10.04.2024 23.12– 29.12.2023 24.02 – 10.03.2024 30.12.2023 – 05.01.2024 06.01 – 23.02.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
39.00 € / 46.00 € 45.00 € / 51.50 € 59.00 € / 64.00 € 48.50 € / 54.50 €

15.12.– 22.12.2023 11.03. – 10.04.2024 23.12– 29.12.2023 24.02 – 10.03.2024 30.12.2023 – 05.01.2024 06.01 – 23.02.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
60.00 € / 66.00 € 67.00 € / 72.50 € 80.00 € / 86.00 € 70.50 € / 76.50 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице со појадок / полупансион

Бесплатно користење на внатрешен базен 

Туристичка такса


Mинимум престој - 4 ноќевања за цела сезона!


Доплати:

Божиќна вечера / не е задолжителна / - 40.00 еур за возрасен и 20.00 еур за дете 2 – 11.00 г. 

Новогодишна вечера / задолжително / - 55.00 еур за возрасен и 30.00 еур за дете 2 – 11.99 г.


Попусти: 

Дете до 4.99 г. со 2 возрасни – бесплатно 

Дете до 4.99 г. со 1 возрасен – еднокреветна соба 

Дете 5 – 11.99 г. на дополнително или редовно легло – 50% попуст 

Возрасен на дополнително легло – 15% попуст 


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 3 дена пред пристигнување за период: 

15.12.2023 – 22.12.2023 и 11.03.2024 – 10.04.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигнување за период: 

23.12.2023 – 29.12.2023 и 24.02.2024 – 10.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 21 дена пред пристигнување за период: 

30.12.2023 – 05.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигнување за период:

06.01.2024 – 23.02.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show - 100% се наплаќа

Локација

Цена

39.00 €

Детали

Хотелот се наоѓа во центарот на одморалиштето Боровец (1300 m надморска височина) и на само еден час возење од главниот град - Софија. Хотелот Самоков отсекогаш бил хотел од „висока класа“, неговата атмосфера ја создава самата архитектура на хотелот, љубезен персонал, ултра чистота. Да не заборавиме на олимписки базен, куглање, огромниот лоби бар. Ресторан нуди животна музика во вечерните часови, додека вечерате. Хотел Самоков располага со 250 стандардни соби со сите потребни содржини, директна телефонска линија, сателитска ТВ, бања со таб, балкон со поглед на планина.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро