Hotel Regnum

Хотел со 5 ѕвезди, на 6 километри од Банско во селото Бања

Банско
img

Соби

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
217.00 € 177.00 € 148.00 € 127.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
232.00 € 187.00 € 158.00 € 137.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
237.00 € 192.00 € 163.00 € 142.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
242.00 € 197.00 € 168.00 € 147.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
247.00 € 202.00 € 173.00 € 152.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
417.00 € 337.00 € 268.00 € 242.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
425.00 € 345.00 € 275.00 € 248.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
640.00 € 520.00 € 395.00 € 360.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
7.00 € 7.00 € 7.00 € 7.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
36.00 € 32.00 € 24.00 € 24.00 €

28.12.2022 - 07.01.2023 НП 29.01.2022 - 25.02.2023 НП 22.12 - 27.12.2022 08.01 - 28.01.2023 26.02 - 18.03.2023 НП 01.12 - 21.12.2022 19.03 - 15.04.2023 НП
75.00 € 65.00 € 52.00 € 42.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок

Бесплатно користење на внатрешен базен со дел за деца, сауна, парна бања, амам, тропски тушеви, соба за релаксација, фитнес

Бесплатно користење на две џакузи (се користат со закажување)

Ски гардероба за сопствена опрема

Wi-Fi, сеф во апартманите

Катче за деца, анимации за деца на возраст од 4 до 14 г., распоред на рецепција

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Надворешен паркинг (по достапност)

Туристичка такса


Минимум престој 4 ноќевања за период 28.12.2022 - 07.01.2023

Минимум престој 3 ноќевања за период 23.12.2022 - 26.12.2022 и 29.01.2023 - 25.02.2023

Минимум престој 2 ноќевања за сите периоди за време на викенд!


Mаксимум сместување:

Executive Suite /или со mountain view - 2 возрасни

Executive Deluxe Suite /или со mountain view - 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Grand Suite /или со mountain view - мах 4 возрасни + 1 дете или 5 возрасни

King Suite - 4 возрасни


Доплати:

Вечера - 22.00 еур за возрасни за ден и 11.00 еур за дете 7 - 12.99 г. Бесплатно за деца 0 - 6.99 г. Не се вклучени пијалоци освен минерална вода со дозер

Доплатата за ПП не важи за 31.12.2022;

Suite со балкон - 10.00 еур за ден

Божиќна вечера - на барање: 35 еур за возрасен / 25 еур – за дете од 12 до 16 г. (вкл.) / 20 еур за дете од 6 до 11 г.(вкл.) / 15 еур за дете од 3 до 5.99 г. (вкл.)

Новогодишна вечера / задолжителна / Главен ресторан “REGNUM” – 90 еур за возрасен / 45 еур – за дете од 12 до 16 г. (вкл.) / 25 еур за дете од 6 до 11 г. (вкл.) / 15 еур за дете од 3 до 5.99 г. (вкл.)

Новогодишна вечера / задолжителна / BOSPHORUS“ Hall – 130 еур за возрасен / 65 еур – за дете од 12 до 16 г. (вкл.) / 35 еур за дете од 6 до 11 г. (вкл.). 20 еур за дете од 3 до 5.99 г. (вкл.)

Доплата за Regnum Термална бања - 8 еур за возрасен, 5 еур за дете 4-11 г.; за резервација на 5+ ноќи - Бесплатно користење на Regnum Термална бања


Попусти:

1 дете од 0 до 6.99 г. (вкл.) со 1 возрасен сместен на редовно легло, важат условите за единечно сместување

1 возрасен сместен со 2 деца од 0 до 6.99 г. - важат условите за двокреветно сместување

1 дете од 7 до 12 г. (вкл.) со 1 возрасен сместен на редовно легло, важат условите за двокреветно сместување

1 возрасен сместен со 2 деца од 7 до 12 г. – важат условите за двокреветно сместување и доплата за второ дете според цената во табелата

Сместување на 1 лице не е возможно во Grand Suite, Grand Suite со Mountain View и King Suite

Детско креветче може да се смести во сите типови на соби. Не е потребно дополнително плаќање


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 НЕ важи за резервации направени во период од 28.12.2022 - 07.01.2023!


Екстра НЕ важат за доплатите!

Бесплатно ноќевање е за поевтиниот период.


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

28.12.2022 - 07.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за периоди:

29.01.2022 - 25.02.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за периоди:

22.12.2022 - 27.12.2022 и 08.01.2023 - 28.01.2023 и 26.02.2023 - 18.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за периоди:

01.12.2022 - 21.12.2022 и 19.03.2023 - 15.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

127.00 €

Детали

На околу 6 км од Банско, во селото Бања, Разлошко се наоѓа еден од најпопуларните хотели со 5 ѕвездички. Овде ќе уживате во пространи апартмани со спектакуларен поглед на планината Пирин, единствениот аква парк во Банско. Хотелот нуди спа центар, интернационална кујна, игралиште и детска анимација. icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро