Hotel Asteri

Мал хотел со 3 ѕвезди, во стариот дел на Банско

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2023 08.03 - 18.04.2024 29.12.2023 - 02.01.2024 03.01 - 25.01.2024 09.02 - 07.03.2024 22.12.2023- 28.12.2023 26.01 - 08.02.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
57.00 € / 77.00 € 102.00 € / 122.00 € 69.00 € / 89.00 € 73.00 € /93.00 €

01.12 - 22.12.2023 08.03 - 18.04.2024 29.12.2023 - 02.01.2024 03.01 - 25.01.2024 09.02 - 07.03.2024 22.12.2023- 28.12.2023 26.01 - 08.02.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
72.00 € / 92.00 € 118.00 € / 138.00 € 82.00 € / 102.00 € 88.00 € / 108.00 €

01.12 - 22.12.2023 08.03 - 18.04.2024 29.12.2023 - 02.01.2024 03.01 - 25.01.2024 09.02 - 07.03.2024 22.12.2023- 28.12.2023 26.01 - 08.02.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
114.00 € / 154.00 € 200.00 € / 240.00 € 134.00 € / 174.00 € 144.00 € / 184.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за 2/4 лицa со појадок или појадок и вечера

Shutlle bus од/до ски лифтот

Wi-Fi

Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба 2 + 1 лице

Еднособен апартман - 2 + 2 лица

Двособен апартман - 4 + 2 лица


Доплати:

Новогодишна вечера - 60 еур - возрасни и 30 еур – деца 3-11.99 г. - задолжителна

Паркинг - 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)

Релакс центар - 10 еур за 1 час за 2 лица (се плаќа во хотелот)


Попусти:

Деца до 2.99 г. - бесплатно

Прво дете 3 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

Второ дете 3 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст


Early Booking discount:

20% попуст за сите резервации направени до 31.10.2023 и целосно платени до 10.11.2023

15% попуст за сите резервации направени до 30.11.2023 и целосно платени до 10.12.2023

10% попуст за сите резервации направени до 15.12.2023 и целосно платени до 20.12.2023


Extras:

7=6 , 14=12 за престој 01.12.2023 - 21.12.2023 и 08.03.2024 - 18.04.2024


Extras може да се комбинира со EB!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 21.12.2023 и 08.03.2024 - 18.04.2024

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

29.12.2023 - 02.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

03.01.2024 - 25.01.2024 и 09.02.2024 - 07.03.2024

По овој период се наплаќа 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

22.12.2023 - 28.12.2023 и 26.01.2024 - 08.02.2024

По овој период се наплаќа 3 ноќевања


No show/ early check out 100 % penalty

Локација

Цена

57.00 €

Детали

Се наоѓа во срцето на Банско. Хотелот е изграден во типичната банскa архитектура на местото на куќата на Радон Тодев - истакнат војвода. Центарот на градот со најпознатите меани и ресторани е на само 2 минути пешачење од хотелот, а ски-лифтот за гондола и сите нови објекти се на 15 минути од хотелот. Сè на менито на ресторанот е здраво и домашно зготвено. Во модерниот спа простор, гостите можат да уживаат во топла финска сауна, парна бања и релаксирачко џакузи со топла вода до 36 степени, студио за масажа, кофа за мраз и простор за релаксација, како и со детско игралиште одвоено во посебна сала.


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро