Хотел со 3 ѕвезди, на само 10 мин пешачење од центарот на Банско

Банско
img

Соби

28.12.2023 - 03.01.2024 23.12 - 27.12.2023 04.01.2024-17.02.2024 01.12 - 22.12.2023 18.02 - 31.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
41.00 € /53.00 € 34.00 € / 48.00 € 31.00 € / 43.00 €

28.12.2023 - 03.01.2024 23.12 - 27.12.2023 04.01.2024-17.02.2024 01.12 - 22.12.2023 18.02 - 31.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
45.00 € / 57.00 € 38.00 € / 50.00 € 35.00 € /47.00 €

28.12.2023 - 03.01.2024 23.12 - 27.12.2023 04.01.2024-17.02.2024 01.12 - 22.12.2023 18.02 - 31.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
66.00 € / 78.00 € 51.00 € / 63.00 € 51.00 € / 63.00 €

28.12.2023 - 03.01.2024 23.12 - 27.12.2023 04.01.2024-17.02.2024 01.12 - 22.12.2023 18.02 - 31.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
73.00 € / 85.00 € 57.00 € / 69.00 € 57.00 € / 69.00 €

28.12.2023 - 03.01.2024 23.12 - 27.12.2023 04.01.2024-17.02.2024 01.12 - 22.12.2023 18.02 - 31.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
94.00 € / 118.00 € 87.00 € / 111.00 € 79.00 € / 103.00 €

28.12.2023 - 03.01.2024 23.12 - 27.12.2023 04.01.2024-17.02.2024 01.12 - 22.12.2023 18.02 - 31.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
165.00 € / 215.00 € 125.00 € / 175.00 € 115.00 € / 165.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање на избраната база

Бесплатно користење на сауна, џакузи, парна бања, фитнес

Ски гардероба за сопствена опрема

Wi-Fi

Бесплатен shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот

Туристичка такса


Минимум престој - 3 ноќевања за период 28.12.2023 - 03.01.2024!


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба - 2 лица

Двокреветна соба Lux - 2 + 1 лице

Еднособен апартман - 2 + 2 лица

Двособен апартман - 4 + 1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на НП - 85 еур за возрасен и 45 еур за дете (5 - 11.99 г.)

Новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на ПП - 72 еур за возрасен и 40 еур за дете (5 - 11.99 г.)


Попусти:

Дете до 4.99 г. со 2 возрасни - бесплатно

Дете до 4.99 г. со 1 возрасен - цена за еднокреветна соба

Дете од 5 - 11.99 г. сместени на дополнително легло - 40% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст


Еarly booking:

20% попуст за резервации направени до 30.09.2023 и целосно платени до 20.10.2023

15% попуст за резервации направени до 30.10.2023 и целосно платени до 20.11.2023

10% попуст за резервации направени до 30.11.2023 и целосно платени до 20.12.2023


Extras:

6=5, 7=6, 10=9, 11=10, 14=12 важи за престој од 01.12.2023 до 27.12.2023 вкл. и од 08.01.2024 до 31.03.2024 вкл.


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

28.12.2023 - 03.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 28 дена пред пристигање за период:

23.12.2023-27.12.2023 и 04.01.2024 - 12.01.2024

По овој период се наплаќа 1 ноќевањe


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 22.12.2023 и 18.02.2024 - 31.03.2024

По овој период се наплаќа 1 ноќевањeNo show 100 % penalty

Локација

Цена

21.00 €

Детали

Лоциран на самиот почеток на Банско, но иако се наоѓа во потивок дел, хотелот е на само 2 километри од ски-лифтовите и на 5 минути пешачење од центарот на градот. Во ресторанот се служат карактеристични бугарски специјалитети. Хотелот се состои од две меѓусебно поврзани згради и нуди 30 двокреветни соби, 4 апартмани и 2 мезонети, како и неповторлива атмосфера на удобност и спокојство. Има простран лоби бар, ресторан со камин, традиционална бугарска таверна, конференциска сала, фитнес центар, сапа центар, како и детско игралиште за најмалите посетители.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро