Hotel Perun Lodge

Перун Лоџ е нов хотел со 4 ѕвезди, на само 3 мин. пешачење од гондолата

Банско
img

Соби

28.12.2023 - 03.01.2024 НП 04.01 - 12.01.2024 НП 16.12 - 27.12.2023 13.01 - 19.01.24.02-04.03.2024 НП 01.12 - 15.12.2023 09.03 - 05.04.2024 НП
мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање
73.00 € 51.00 € 49.00 € 45.00 €

28.12.2023 - 03.01.2024 НП 04.01 - 12.01.2024 НП 16.12 - 27.12.2023 13.01 - 19.01.24.02-04.03.2024 НП 01.12 - 15.12.2023 09.03 - 05.04.2024 НП
мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање
78.00 € 56.00 € 54.00 € 50.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање со појадок
  • Користење на базен, финска сауна, парна бања со билки, фитнес
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Wi-Fi
  • Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција
  • Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Студио - 2 + 1 лице

Апартман со 1 спална 2+2 лица


Доплати:

Еднокреветна соба: 25% попуст од цената за соба. Во новогодишниот период цената за еднокреветна е иста како и за двокреветна соба.

Доплата за вечера шведска маса - 18 еур за возрасен и 9 еур за дете (5-11,99г.)

Новогодишна Гала вечера – задолжително – НП + доплата: 80.00 еур за возрасен / 40.00 еур за дете 5-11.99 г. Нема редовна вечера на 31.12.2022


Попусти:

Дете до 4.99 г. на дополнително легло - бесплатно

Дете од 5 to 11.99 г. на дополнително легло: 50% попуст на цената за НП.

Во случај на сместување на еден возрасен и едно дете до 4.99 г., собата се наплаќа како единечна

Возрасен на дополнително легло: 25% попуст на цената за НП.


EARLY BOOKING попуст

15% попуст за резервации до 30.09.2023 целосно платени до 10.10.2023

10% попуст за резервации од 01.10.2023 до 30.11.2023 делосно платени до 30.11.2023

не е дозволена промена на резервациите со ЕВ попуст.


ОТКАЖУВАЊА:

за откажување се наплаќа 50% пд цената за резервација, освен за периодот за Нова Година кога се плаќа 100%


No show и early check out се наплаќа 100 %

Локација

Цена

45.00 €

Детали

Лоциран во мирниот дел од градот, на кратко растојание до центарот, пријатен планински хотел во Банско, популарен со својата удобност и добри услуги. Комплексот е дизајниран во традиционален алпски архитектонски стил со современ и модерен ентериер. Елеганцијата, луксузот и удобноста се најточната дефиниција за „ложата“ на словенскиот митолошки Бог Перун.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро