Хотел Перун Лоџ

Перун Лоџ е нов хотел со 4 ѕвезди, на само 3 мин. пешачење од гондолата

Банско
img

Соби

29.12.2022 - 03.01.2023 НП 04.01 - 24.02.2023 НП 17.12 - 28.12.2022 25.02 - 03.03.2023 НП 01.12 - 16.12.2022 04.03 - 09.04.2023 НП
мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање
71.00 € 50.00 € 48.00 € 44.00 €

29.12.2022 - 03.01.2023 НП 04.01 - 24.02.2023 НП 17.12 - 28.12.2022 25.02 - 03.03.2023 НП 01.12 - 16.12.2022 04.03 - 09.04.2023 НП
мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање мин. 1 ноќевање
76.00 € 55.00 € 53.00 € 49.00 €

Опис

Mаксимум сместување:

Двокреветна соба- 2 + 1 лице


Доплати:

Доплата за вечера: 18 eur за возрасен, 9 eur за дете 5 - 11.99 г./ - доплатата е предмет на попуст за рана резервација (EBD).

Еднокреветна соба: 25% попуст од цената за соба. Во новогодишниот период цената за еднокреветна е иста како и за двокреветна соба.

Новогодишна Гала вечера – задолжително според слободните места во ресторанот – НП + доплата: 80.00 eur за возрасен / 40.00 eur за дете 5-11.99 г., тука нема попуст за EB. Нема редовна вечера на 31.12.2022


Попусти:

Дете до 4.99 г. на дополнително легло - бесплатно

Дете од 5 to 11.99 г. на дополнително легло: 50% попуст на цената за НП.

Во случај на сместување на еден возрасен и едно дете до 4.99 г., собата се наплаќа како единечна

Возрасен на дополнително легло: 25% попуст на цената за НП


Early Booking discounts:

10% попуст за сите резервации направени до 30/11/2022 и платени 100% до 10/12/2022


ЕВ попустите не важат за доплатите!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

29.12.2022 - 03.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

04.01.2023 - 24.02.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

17.12.2022 - 28.12.2022 и 25.02.2023 - 03.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 16.12.2022 и 04.03.2023 - 09.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

44.00 €

Детали

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадокКористење на базен, сауна, парна бања

Ски гардероба за сопствена опрема

Wi-Fi

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Туристичка такса


Откажување во период ЕВ: 14 дена

Откажување во период ЕВ: 5 дена

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро