Apart Hotel Grand Royale

Елегантен апарт хотел со 4 ѕвезди, нуди капацитет на ресторант до 150 гости

Банско
img

Соби

22.12.2023 - 27.12.2023 ПП 28.12.2023 - 06.01.2024 ПП 07.01 - 10.03.2024 НП 01.12 - 21.12.2023 11.03 - 08.04.2024 НП
126.00 € 148.00 € 86.00 € 66.00 €

22.12.2023 - 27.12.2023 ПП 28.12.2023 - 06.01.2024 ПП 07.01 - 10.03.2024 НП 01.12 - 21.12.2023 11.03 - 08.04.2024 НП
130.00 € 152.00 € 90.00 € 70.00 €

22.12.2023 - 27.12.2023 ПП 28.12.2023 - 06.01.2024 ПП 07.01 - 10.03.2024 НП 01.12 - 21.12.2023 11.03 - 08.04.2024 НП
246.00 € 290.00 € 166.00 € 126.00 €

22.12.2023 - 27.12.2023 ПП 28.12.2023 - 06.01.2024 ПП 07.01 - 10.03.2024 НП 01.12 - 21.12.2023 11.03 - 08.04.2024 НП
N/A N/A 18.00 € 18.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок, освен во период 22.12.2023 - 06.01.2024 полупансион

Користење на внатрешен базен, парна бања, фитнес, арома сауна, сауна, соба за релаксација, фитнес

Игротека, Wi-Fi

Паркинг / по достапност /

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Туристичка такса


Минимум престој 3 ноќевања за период 22.12.2023 - 27.12.2023!

Минимум престој 4 ноќевања за период 28.12.2023 - 06.01.2024!


Хотелска такса:

Хотелска такса 0.60 еур за лице на ден (задолжително)!


Mаксимум сместување:

Студио - 2 + 1 лице

Еднособен апартман 2 + 2 лица или 3 + 1 лице

Двособен апартман 4 + 2 лица


Доплати:

Божиќна вечера вклучена во цената за престој на 25.12.2023!

Доплата за новогодишна вечера / задолжителна / - 90.00 eur за возрасен и 45.00 eur за дете 3 - 12.99 г.


Попусти:

Дете до 2,99 г. - бесплатно и не добиваат услуги

Прво дете 3 - 12.99 г. на дополнително легло - бесплатно на НП и плаќа 50% од цената на возрасен на ПП

Второ дете 3 - 12.99 г. на дополнително легло - 50% попуст

Прво дете на дополнително легло во период 28.12.2023 - 06.01.2024 - бесплатно сместување на ПП и плаќање само за Новогодишната вечера

Дете од 3 - 12.99 г. на редовно легло со 1 возрасен - 30% попуст од цената на возрасниот

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

Еднокреветна соба - 20% попуст од цената на соба, не важи за период 28.12.2023-06.01.2024


Екстра:

7=6, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за пристигнувања после 06.01.2024

5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=8 за пристигнувања од 01.12.2023 до 18.12.2023 и од 11.03.2024 до 08.04.2024


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување до 15.12.2023 за престој во период:

22.12.2023 - 27.12.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување до 15.12.2023 за престој во период:

28.12.2023-06.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 10 дена пред пристигање за период:

07.01.2024 - 10.03.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 10 дена пред пристигање за период:

01.12-21.12.2023 и 11.03-08.04.2024

По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

66.00 €

Детали

Хотел со 4 ѕвездички кој се наоѓа на 600 метри од најблиската жичарница и 1300 метри од центарот на Банско. Нуди внатрешен базен, голем спа центар, теретана и детско игралиште. Бесплатна WiFi е достапна во сите области. За своите гости овој хотел нуди можност да уживаат во широк спектар на услуги, обезбедувајќи дополнителна удобност и релаксирачки одмор, пријатното кафуле со камин во лоби барот.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро