Хотел со 5 ѕвезди, еден од најдобрите хотели во Банско и ТОП 10 хотели во Бугарија

Банско
img

Соби

01.12 - 21.12.2022 НП 22.12 - 26.12.2022 22.01 - 12.03.2023 НП 27.12.2022 - 02.01.2023 НП 03.01 - 08.01.2023 НП 09.01 - 21.01.2023 НП 13.03 - 09.04.2023 НП
50.00 € 75.00 € 131.00 € 87.00 € 68.00 € 55.00 €

01.12 - 21.12.2022 НП 22.12 - 26.12.2022 22.01 - 12.03.2023 НП 27.12.2022 - 02.01.2023 НП 03.01 - 08.01.2023 НП 09.01 - 21.01.2023 НП 13.03 - 09.04.2023 НП
89.00 € 133.00 € 233.00 € 156.00 € 121.00 € 98.00 €

01.12 - 21.12.2022 НП 22.12 - 26.12.2022 22.01 - 12.03.2023 НП 27.12.2022 - 02.01.2023 НП 03.01 - 08.01.2023 НП 09.01 - 21.01.2023 НП 13.03 - 09.04.2023 НП
56.00 € 83.00 € 145.00 € 97.00 € 76.00 € 61.00 €

01.12 - 21.12.2022 НП 22.12 - 26.12.2022 22.01 - 12.03.2023 НП 27.12.2022 - 02.01.2023 НП 03.01 - 08.01.2023 НП 09.01 - 21.01.2023 НП 13.03 - 09.04.2023 НП
73.00 € 111.00 € 195.00 € 130.00 € 101.00 € 81.00 €

01.12 - 21.12.2022 НП 22.12 - 26.12.2022 22.01 - 12.03.2023 НП 27.12.2022 - 02.01.2023 НП 03.01 - 08.01.2023 НП 09.01 - 21.01.2023 НП 13.03 - 09.04.2023 НП
82.00 € 124.00 € 219.00 € 146.00 € 113.00 € 90.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање за лице со појадок
  • Бесплатно користење на BIO базен, солен базен, солена соба, соба за релаксација, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
  • Babysitter за деца од 3 до 6 г. од 08:00 до 22:00ч
  • Wi-Fi
  • Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција
  • Туристичка такса


Минимум 3 ноќевања за период 22.12.2022 - 02.01.2023 и 22.01.2023 - 12.03.2023!


Mаксимум сместување:

Студио / Студио Lux реновирано 2 + 1 дете

Стандард Апартман - 2 + 1 лице

Стандард Плус Апартман - 2+2 / 3+1

Lux Plus Апартман - 2+2 / 3+1


Доплати:

Вечера - 23.00 еур за возрасен за ден и 14.00 еур за дете (4 - 11.99 г.) за ден

Божиќна вечера / задолжителна / - 65.00 еур за возрасен и 45.00 еур за дете (4 - 11.99 г.)

Новогодишна Гала вечера во главниот ресторан / задолжително / - 150.00 еур за возрасен и 110.00 еур за дете (4 - 11.99 г.)

Новогодишна Гала вечера во Италијански ресторан /не е задолжителна / - 250 еур за возрасен и 150.00 еур за дете 12 - 15.99 г. и 120.00 еур за дете 4 - 11.99 г.


Попусти:

Дете до 3.99 г. со 2 возрасни - бесплатно на НП

Прво дете од 4 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно на НП во сите типови соба

1 возрасен + 1 дете 0 - 11.99 г. во Студио - возрасен плаќа редовна цена а дете има 20% попуст од редовната цена

1 возрасен + 2 деца 0 - 11.99 г. во Студио - возрасен плаќа редовна цена а дете има 50% попуст од редовната цена

2 возрасни + 2 деца 0 - 11.99 г. во Апартман - бесплатно за двете деца

Возрасен на дополнително легло во Апартман - 40% попуст


Екстра:

За престој од 7 и повеќе ноќевања - 15% попуст


Екстра не важат за доплатите!

Екстра се валидни за престој во период 09.01.2023 - 21.01.2023!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 21.12.2022

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

22.12.2022 - 26.12.2022 и 22.01.2023 - 12.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

27.12.2022 - 02.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

03.01.2023 - 08.01.2023 и 09.01.2023 - 21.01.2023 и 13.03.2023 - 09.04.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

50.00 €

Детали

Хотел со 5 ѕвезди кој се наоѓа на почетокот на градот Банско, на левиот брег на реката Глазне. Располага со одлично опремени апартмани и соби, модерно лоби со бар, ултра модерен спа центар, детски соби, игралиште на отворено. Особено погоден за семејства со деца.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро